Register
A password will be e-mailed to you.

בתחילת השנה החלטתי להגשים חלום שלי ולהעביר את הבשורה שלי לכמה שיותר נשים שירצו לקבל אותה בשמחה ובאהבה לתוך חייהן.

כדי לעשות את זה, הייתי צריכה להקים עסק שיאפשר לי להעביר את הבשורה ולתת שירות וליווי ללקוחות שירצו ללכת עם הבשורה הזו כמה שלבים קדימה ולהפוך אותה מסתם רעיון יפה לחלק מדרך החיים שלהן.

כולנו מנכ"ליות

כי כולנו מנכ"ליות בעיני, כל הנשים באשר הן. אגב, זה לא שאני חושבת שהגברים לא צריכים להיות המנכ"לים של החיים שלהם, זה פשוט שהלב שלי פונה לנשים וחוץ מזה, במחקר הלא אקדמאי שערכתי בארבעים שנותיי כאן על הכדור, וואלה, כל הנשים מנכ"ליות. זאת עובדה.

מנהלות רגשית, מנטאלית ופיזית את עצמינו ואת כל הסובבים אותנו, את חיי היומיום, בית עבודה, משפחה, הנאה, בקיצור-הכל. כמעט.

יש נושא אחד שממנו הרבה נשים מתרחקות כמו מאש-

נשים מתרחקות מניהול הכסף שלהן

את הסיבות לכך אני עדיין חוקרת אבל בחלקן אפשר למנות את החינוך שקיבלנו פעם כשאמא הייתה הייתה שלוחת אותנו לאבא לקבל כסף לארטיק, הרגלים ואמונות שהושרשו בנו, המחשבה המוטעית בבסיסה שאת צריכה להיות איזו מתמטיקאית דגולה כדי להבין בכלל משהו שקשור לכסף ובאופן כללי נדבקה לנו התווית של הבזבזניות דווקא, ואולי בצדק? ואולי לא? עם איזה בגדים ילכו בדיוק הילדים אם לא אנחנו שנקנה להם אותם או אם נעביר את המשימה הזאת לגברים? ואולי בעצם אנחנו יודעות שאם ניקח על עצמינו את הנושא הזה נצטרך באמת להפסיק להצדיק את התווית הזאת ולהפסיק ללכת לקניון בכל פעם שנדמה לנו שזה איזו תרופה לכל מיני מכאובים או מתנה שפשוט מגיעה לנו על היותנו אנו.

נשים מתרחקות מניהול הכסף שלהן ואת זה הייתי רוצה מאוד לשנות. הרבה נשים ומשפחות נמצאות במצב כלכלי לא טוב וסובלות מלחצים, קשיים, חוסר הגשמה ודאגות רבות ויש גם הרבה משפחות שנמצאות במצב כלכלי לא טוב אבל לגמרי בהכחשה באמצע טיול בתאילנד. ולכולן, עתיד לא מזהיר בלשון המעטה.

ולמה לעזאזאל אני חושבת שאני יכולה לשנות משהו? כי כמו שכבר אמרתי, אני באמת מאמינה שנשים הן מנכ"ליות ויכולות וצריכות להיות אלה שינהלו את הכסף שלהן. כשנשים יתחילו להשתחרר מהפחד הלא רציונאלי שלהן מכסף ויתחילו לנהל אותו, אני אומרת לכן, תהיה פה מהפיכה!

וכדי לעזור למהפיכה הזאת לקרות וכדי להגיע לכמה שיותר נשים ולהנגיש להן את הידע הזה בצורה קלילה וברורה, כתבתי עבורכן מדריך מלא להתנהלות כלכלית נכונה, צמיחה והגשמת חלומות.

הבית שלך, המשפחה שלך-העסק שלך

הבית שלך והמשפחה שלך הם כמו עסק לכל דבר ואת ללא כל ספק מצידי יכולה ללמוד לנהל את העסק הזה טוב יותר ולהפוך אותו לעסק משגשג ומצליח. את פשוט צריכה ללמוד איך, להתאמן על זה שוב ושוב, עד שזה יהפוך לחלק ממך ולא תביני איך לא עשית את זה עד עכשיו.

הרי מה בסך הכל אנחנו רוצות בחיים האלה?

שלווה, רוגע, הנאה, תחושת ביטחון והגשמה עצמית ואת כל אלה הרבה יותר קל לנו להשיג אם נתחיל לנהל את הכסף ולהתייחס אליו כאחד האמצעים המשמעותיים ביותר להשגת כל אלה.

כי כסף זה לא הכל בחיים והעיקר זה הבריאות אבל ניהול נכון של הכסף יכול בהחלט לשדרג את השהות שלנו כאן, להנעים אותה, להקל ולאפשר לנו להגשים חלומות.

 

מיכל נחום אפנג'ר

נשואה באושר לליאור ואמא של בן ואיתי המדהימים.
יועצת פנסיונית בבנק, בוגרת קורס אימון אישי, לשעבר מתנדבת בעמותת פעמונים שעוסקת בליווי משפחות לחיים כלכליים מאוזנים ואחראיים. בוגרת קורס יועצים לכלכלת המשפחה וחברה באיגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה.
מאמינה בצורך שלנו כבני אדם לשאוף למעלה כל הזמן, ללמוד ולצמוח הן כלכלית והן מנטלית, רגשית ורוחנית.
חולמת להעביר את הידע שלי בנושא התנהלות כלכלית נכונה ומנצחת לכמה שיותר נשים. אני מאמינה שהבית, המשפחה הם העסק שלנו וכולנו מנכ"ליות :)ושהתנהלות כלכלית נכונה ומנצחת היא כזו שמאפשרת לנו ליהנות בהווה וגם לדאוג לעתיד.
בעלת "המנכ"לית"- הבית שלך, המשפחה שלך-העסק שלך.
אימון וליווי נשים לצמיחה כלכלית והגשמת חלומות.