Register
A password will be e-mailed to you.

מכירות את זה שנשים שעובדות שנים בתחום המחשבים או ההיי טק עושות הסבה מקצועית, לומדות תחום טיפולי כזה או אחר ומשנות את חייהן? אז אני עשיתי את אותו המהלך רק בכיוון ההפוך. יצאתי מעולם של רוגע ושקט אל עולם של עבודה מסביב לשעון.

נעים מאוד, אני שמרית, נטורופתית ומורה ליוגה בת 41 , אימא לשני בנים. במשך כמעט 20 שנה עסקתי בטיפול המשלב תזונה , צמחי מרפא מגע ותנועה. אבל מכיוון שאני אימא, לפני כל הגדרה אחרת, האימהות שלי הובילה אותי לדרך חדשה, כפי שאימהות עושה פעמים רבות. וכך יצא שמצאתי את עצמי יום אחד מקימה את  AdhdShop – אתר אינטרנט ייחודי למתמודדים עם הפרעת קשב, לקויות למידה וקושי בוויסות החושי. סגרתי את הקליניקה ויצאתי לדרך חדשה.

זכיתי להיות אימא לשני ילדים המתמודדים עם הפרעת קשב. כל מי שקצת מכיר את הנושא יודע שכשיש לך ילד עם הפרעת קשב זה הופך להיות מוקד העיסוק בבית, הכל נע סביב הקושי עד שהקושי מטופל כראוי. תוך כדי לימוד מגלים לרוב שעוד מישהו במשפחה מתמודד עם הפרעת קשב כי זה תורשתי. במקרה שלנו – כולנו. כשהנוירולוג באבחון של הגדול שאל אם יש עוד מישהו במשפחה עם הפרעת קשב היינו צריכים לחשוב למי אין, כי כמעט לכולם יש.

אימא מודאגת חוקרת יותר לעומק מהשב"כ

כמו כל אימא מודאגת צללתי פנימה לעומקם של הדברים מתוך כוונה למצוא את שביל הזהב עבור ילדיי. מתוך מפגשים עם המטפלים השונים גיליתי שמשהו מאוד חסר כאן למשפחות בכדי להבין את התמונה המלאה (כי היא מורכבת) ובכדי למצוא פתרונות קלים ליישום להתמודדויות היומיומיות המאוד לא פשוטות. גיליתי שחסר גם לאנשי המקצוע מקום שירכז את מגוון הרעיונות הטיפוליים, שלא לדבר בכלל על ההורים שהם במצב של אי ידיעה מוחלט ברוב המקרים.

לפני כמה שנים, בתקופה שאבחנו את הצעיר שלי, נחשפתי לחוסר העצום הקיים בשוק בתחום המוצרים למשפחות המתמודדות עם ADHD או עם לקויות למידה או ויסות חושי או אוטיזם. בתקופה זו עברנו בין המטפלים השונים וראיתי שלכל אחד מהם יש רעיונות שהוא אסף מניסיונו האישי בטיפולים – כל אחד נתן רעיון ליישום בבית. אבל לא היה איפה לקנות את המוצרים, גם כשכבר הייתה לי המלצה על מוצר כזה או אחר, למצוא אותו בחנויות היה ממש לא פשוט. זה היה כמעט בלתי אפשרי. שמתי לב גם לעובדה שמטפל אחד לא נחשף לרעיונות של מטפל אחר. לפעמים הם מטפלים מתחומים שונים אבל עובדים עם אותו קהל. חשבתי לעצמי כמה חבל שאין מקום שמרכז את כל הרעיונות הללו לטובת כולם.

אני זוכרת שהמורה להוראה מתקנת של הבן שלי המליצה לנו לעשות הפרדה בין מקצועות הלימוד – להשתמש בתיקיות, תיקיה לכל מקצוע – כדי להקל על סידור התיק וכדי שלא ישכח ציוד. לא מצאתי בשום חנות תיקיות מתאימות. מצאתי תיקיות פלסטיק שתפסו המון מקום בתיק והיו מאוד לא נוחות לשימוש. היום באתר שלי יש תיקיות בד שהן גם נגד מים וגם לא תופסות מקום בתיק ולא מכבידות. כל תיקיה בצבע אחר. הבן שלי באופן אישי משתמש בהן כבר כמה שנים.

את הקליניקה שלי לא היה קל לעזוב. נפרדתי ממטופלים אהובים ומאורך חיים רגוע ונעים לטובת סביבת עבודה לחוצה ומחייבת מסביב לשעון. מצאתי את עצמי פתאום בסיר לחץ שלא הכרתי מעולם בעצם. זה מרגש באיזשהו אופן, גיליתי שכמו ADHD טיפוסית אני אוהבת שינויים והאדרנלין עושה לי טוב. אני מתמודדת עם אתגרים חדשים, מגלה בעצמי יכולות חדשות בכל אתגר ואתגר בדרך.

לפעמים אני קצת מתגעגעת לימים הרגועים של העבודה בקליניקה

הטיפול הוא שליחות בעיניי, לא הפסקתי להיות מטפלת כי סגרתי את הקליניקה, זה חלק ממי שאני אבל מצד שני אני מרגישה שאני מטפלת בהרבה יותר אנשים היום – דווקא דרך הפעילות באתר. אני מציעה למשפחות שנמצאות בתקופה לא קלה הבנה, תמיכה, ידע ופתרונות לקשיים שהם חווים וזה לגמרי טיפולי בעיניי . כל זה כמובן שלא במקום טיפול של אנשי המקצוע אלא כהשלמה, אבל ההשלמה הזו חשובה ביותר והתגובות של הלקוחות כל כך מחזקות אותי שזה נותן המון כוח ומוטיבציה להמשיך.

תחושת שליחות פנימית שלא יכולתי להתנגד לה

היה לי מאוד חשוב בעיקר להעלות את המודעות לנושא הפרעת קשב. הייתי עושה את זה אפילו בהתנדבות מלאה רק מפני שהיה לי חשוב שהילדים שלי יגדלו בעולם שמכיר ויודע לקבל אותם ולהעריך אותם כפי שהם.

כשהיינו אנחנו כמשפחה בתקופה הראשונית הזו של האבחון, כשהיינו בשיא הקושי והתסכול, נתקלנו בכל כך הרבה בורות וחוסר הבנה מהסביבה וזה מאוד הקשה עלינו את הטיפול וההתמודדות. הסביבה רק הערימה קשיים ולא עזרה בשום צורה וזה היה מתוך חוסר מודעות.

אני מאמינה מאוד בללכת אחרי הייעוד שלנו.

לא תמיד אנחנו בוחרים את הכיוון. לפעמים הוא בוחר אותנו

האתר היה בנוי לגמרי מא' ועד ת' בראש שלי כשנתיים לפני שהוא עלה לאוויר. היה לי ברור שהוא חייב להתממש ושאנשים זקוקים לו. אני הייתי זקוקה לו. אני חושבת שזו השליחות שלי כרגע בחיים וכך אני פועלת. אני מרגישה שכל מה שעשיתי עד היום מתנקז למה שאני עושה כרגע. הידע לגבי הגוף והנפש שצברתי בשנות עבודתי בקליניקה מאוד תורם לי היום בבחירת המוצרים והתאמתם ללקוחות ובהסברים שאני נותנת להם על כל מנוצר ומוצר בחנות.

אני נותנת את כל הלב והנשמה בעסק הזה ומקבלת המון חזרה. בכל יום יש לפחות משפחה אחת שמזכירה לי למה בעצם אני עושה את מה שאני עושה וזה ממלא אותי בסיפוק אדיר. לראות את הילדים מגיעים לכאן ואת העיניים שלהם שנפערות מההיצע שכולו מתאים בדיוק עבורם, זה אושר. כל מה שהיה חסר לנו כמשפחה בתחילת הדרך יש כאן היום ללקוחות שלי.

 

 

 

שמרית כץ ויינברג

אמא של שקד (בן 13) וניב (בן 11). שניהם עם ADHD. במקצועי אני נטורופתית, מטפלת במגע ומורה ליוגה. AdhdShop היא חנות שנולדה מאהבה. שמנו לעצמנו למטרה להפוך את העולם לנעים יותר עבור ילדים, בני נוער ומבוגרים המתמודדים עם הפרעת קשב וריכוז, עם לקויות למידה או עם קושי בוויסות חושי.