Register
A password will be e-mailed to you.

אתחיל בסיפורי האישי. אני בעלת עסק וגם מאמנת אישית. במהלך חיי התחמקתי תמיד מעמידה מול קהל, וכשהייתי צריכה לעשות זאת (חלק מחיי הקודמים היו בניהול הדרכה) – הייתי מחפשת "קורבן" בסביבתי שיעשה זאת, ואני הייתי עושה לו הדרכה אישית (מעין אימון) מאחורי הקלעים.

איזור הנוחות שלי היה מפגשים אינטימיים, אחד על אחד, בהן הרגשתי שאני ממוקדת, רהוטה ובאה לידי ביטוי במיטבי, לכן בחרתי להתמקד בפורמט הזה. כל פעם שנתקלתי בחיי בהזדמנות להתעצם או שהגיע עד פתחי רעיון למשהו גדול יותר – בו זמנית הגיח מתוכי הדפוס הקבוע של אין צורך להיות באור הזרקורים, את מעולה ב"מאחורי הקלעים". תתמקדי בהפקות, באירגון, בהובלת אחרים והדרכתם, והפיה הפנימית שבי חיזקה אותי – אילו האזורים הטובים שלך, שם את מעולה.

אבל, משהו בתוכי הלך ופעפע, הוסיף ובעבע. והשבוע נולד. ממש. הרגשתי שנשמתי רוצה לצאת החוצה. להיחשף. להיראות.

אזרתי אומץ. ובחרתי לצאת לקדמת הבמה. אמרתי לעצמי – אני עושה. אני מנסה. מקסימום לא אחוש בנח, לא אצליח בפורמט הזה – חוזרת למקום הנח והמוכר שלי. מניחה לעצמי את האופציה להיות שוב בתחנת המוצא. וזהו, נפלה ההחלטה.

מאותו רגע שהחלטתי הכל היה פשוט. אני מודעת היטב לגופי ולתגובותיו, ולכן פתחתי בשיחה צפופה עם נשמתי והרגעתי אותה. יהיה בסדר, אנשים שיגיעו יהיו מדויקים, את תאמרי דברים רהוטים – והחיבור יתרחש. האמנתי לגמרי בעצמי, הנחתי בתוכי רוגע ושלווה יחד עם הכנה מדויקת לחשיפה האישית שלי. הסיפור האישי שלי מול קהל.

ואנשים הגיעו, מדויקים לחלוטין, חלקם מכירים אותי וחלקם לא. אבל הרב המוחלט היו כאלה ששמעו אותי לראשונה. התחושה הראשונה היתה של התרגשות, מצאתי את עצמי בסיטואציה לא מוכרת, שוחחתי עם נשמתי וביקשתי שתהיה שקטה ומדויקת עבורי. בה בעת זימנתי מהיקום שלווה ותמיכה. ויודעים מה? כך בדיוק היה. ריכוז והקשבה בקהל. אני מהדהדת את מסע חיי. ואפילו נהנית מכך. השקט נשמר לאורך הדרך כולה ואפילו בסוף כפיים. אני מתרגשת ממש.

איך יוצאים מאזור הנוחות בחמישה צעדים

ראשית עלינו להבין כי איזור הנוחות הוא איזור דמיוני. לא קיים במציאות. הוא קו אמורפי ששרטטנו במו ידנו, והנחנו את עצמנו בתוכו. ככל שנניח לו הוא יתעבה ויעמיק. ולאורך זמן אנו נפתח עימו מערכת יחסים מודעת ולא מודעת. נשכלל את ההסברים ואת התירוצים ובעיקר נעצים את הפחד שלנו מיציאה ממנו. ככה זה. הוא יהדהד בתוכנו. אנו נאמין שהקו הדמיוני הזה מגן עלינו. ובאורח פלא ככל שיחלוף הזמן נתרגל אליו, נתכווץ לתוכו. הפחד? כדרכו יגדל ויתעצם.

הצעד הראשון מחייב התבוננות וניתוח. תנתחי עם עצמך (אם צריך אימון אישי – זה זמן טוב עבורך) את הסיבה שאת בוחרת במקום הזה. מתי החלטת לסמן לעצמך את האזור הזה כאזור נח? מה מוכר לך בו? במה הוא טוב עבורך? מה הוא מרחיק מתוך חייך? מה הוא משרת עבורך? למה נח לך בו?

לפעמים תגלי שאת אפילו לא יודעת את הסיבה ואולי פעם היה לך נח שם והיום כבר ממש לא.

הצעד השני כולל תזוזה – נועי מעט מתוך איזור הנוחות שלך, ממש מעט (לדוגמא אם אזור הנוחות שלך הוא לא להיחשף בפייסבוק – תנסי לרשום פוסטים שרחוקים מחייך האישיים). חשוב שתביני שההיפך מאזור הנוחות לא חייב להיות מקום קיצוני. כלומר אם עד עכשיו לבשת רק שחור – לא חייבים לבחור מעתה רק שמלות כלה. בין ביגוד שחור ושמלות כלה ישנם אלף גוונים של אפור. נסי אותם. אפשר גם כחול.

הצעד השלישי מחייב התבוננות שלך לתוכך – בדקי מה קורה בתוכך שאת משנה ולו מעט. האם את עדיין חשה שאת מפסידה? מה קרה שבחרת לנוע מעט מהאיזור שלך?  מה את מרוויחה מהמקום החדש שאת בוחרת לנוע לעברו? הקשיבי לגופך ולנשמתך – האם את מאושרת מהמקום החדש שבחרת?

אם את מרגישה התרחבות בתוכך – המשיכי אט אט להוסיף עוד ועוד מרחק מאיזור הנוחות שלך. הוסיפי לשוחח עם המדריך הפנימי המדהים שבתוכך. הביני את בחירותייך.

הצעד הרביעי מחייב התרחקות נוספת מאיזור הנוחות –  לכי עוד צעד אחד קדימה. התבונני. התמקמי מחדש. בעצמך תיתפלאי שדבר לא קורה (התיקרה עדיין במקומה) ואת ? את מתרחבת לעבר ההתפתחות הבאה שלך.

שימי לב, במקום החדש שאת בוחרת תקבלי תגובות מהסובבים. חלקם יעודדו אבל יהיו גם שינסו להסיט אותך משם. כשתיפגשי בגורמים מעכבים – התבונני פנימה וערכי מאזן חדש – האם אותם מכשולים הם באמת כאלה נוראיים שלא בא לך להוסיף וללכת, או שהם סתם אבנים בדרך שמאפשרות לך לדייק את התקדמותך ? בדרך כלל אילו הם אמצעי דיוק ולימוד, ובעיניי הם הכרחיים להתמקדות ביצירת דרך חדשה לאיזור מופלא שעדיין לא היכרת.

הצעד החמישי לאחר שזזת, הוא מהותי. זזת? שאפו. העריכי את עצמך מחדש. אהבי את עצמך. אבל ממש. החמיאי לעצמך על שבחרת לנסות ולעשות, על אומץ אישי לשנות, על בחירותייך החדשות. ועתה, אמצי לך עוגנים חדשים באיזור החדש שלך. כי ככה זה. כשאנו משנים – הדברים בסביבתנו משתנים.

ולבסוף לאחר שעשית שינוי אחד, וראית כי טוב, הגיעה העת לבחון תחומים אחרים בחייך. היכן עוד נקבעו בלא משים נוחות? כי עכשיו, למודת נסיון, את כבר יודעת ומודעת ויכולה לשנות גם תחומים אחרים שאינם מקדמים אותך עוד. כן, זה אפשרי.

וכמו שאני רואה זאת – איזור הנוחות הוא כמו כל מקום סטטי אחר – לאורך זמן הוא הופך חסר חיות, חסר חיוניות, חסר תנועה וחסר התפתחות. מזמינה את כולנו לצעוד אל עבר איזורים חדשים (איזורי התפתחות אפשריים בתוכנו), שיובילו אותנו לדרכים חדשות בהן נשמתנו תשמח ואנו נתעצם ונתפתח.

מתי ?

ע כ ש י ו. ממש ממש עכשיו.

אמן. סלה.

 

גלית יהב

מכינה ומתכוננת, מתכוונת ונכונה לצאת למסע אישי, פנימי וחיצוני, עם מיטב כליי, כפי שנרכשו במהלך השנים ועם נפשי ונשמתי ועם הדרכה אינסופית בכל מקום שאני נמצאת בו.
מאמנת אישית ובעלת חנות מתנות בנס ציונה בשם "נגיעות".