הרשמה
סיסמתך תשלח אליך בדואר אלקטרוני

כמה ימים לפני ראיון עבודה שהיה לי, שאלתי חבר טוב מה אני אמורה לענות אם ישאלו אותי בראיון על התכונות הלא טובות שלי. הוא ענה בלי לחשוב בכלל.  "את לא יודעת לאזן בין הקריירה לבית". התגובה שלי הייתה הלם מוחלט. אחרי שהתאוששתי הוא הסביר לי שאולי אני חושבת שאני כזאת נפלאה שאני נשארת עד שעות לא הגיוניות בעבודה, ושהבוס שלי יאהב אותי לנצח אבל המציאות היא, שאני מזניחה את הבית, את הילדים, את בן הזוג ובעיקר את עצמי. ובסוף בגלל כל ההזנחה הפושעת הזאת, אני גם אזניח את העבודה. פשוט כי אני נשחקת.

טוב אז ברור שלא הקשבתי לו. התקבלתי לעבודה והמשכתי בשלי. שמתי את החיים ואת הקריירה על כף המאזניים וחיכיתי לראות מי ינצח. הקריירה נצחה. והשחיקה לא איחרה לבוא.

הייתי צריכה לעבור כמה גלגולים כאלה עד שהגעתי לגיל שבו עושים חשבון נפש. השיחה הדהדה לי בראש והחלטתי שלא עוד. מנהלת או לא מנהלת, הרי כל הקריירה הזו אמורה לגרום לי לאושר, הגשמה עצמית, רווחה לי ולמשפחה שלי. הרווחה העיקרית שהייתה לי היא רווחה כלכלית. אבל מה אם אני מוכרת את נשמתי תמורת כסף? מבהיל לחשוב. אבל ככה הרגשתי.

השדונים האלה, תמיד יודעים מה להגיד

ואתם  קוראים, מהנהנים בראש, נאנחים וחושבים שבדיוק ככה קורה גם לכם. ובטח אתם חושבים היא צודקת אבל…ואז מתחילים הסיפורים שאתם מספרים לעצמכם. השדונים האלה שלכם מתחילים להסביר לכם את הכל ובהיגיון רב. לא יתכן שתורידו הילוך. הרי אתם צריכים להביא פרנסה הביתה, אתם מנהלים, בעלי עסקים, הרי התפקיד דורש. אני אפילו מכירה מישהי מאוד קרובה אליי שהשדון שלה אומר לה: "את אחראית, זה בסדר". איזה שדונים אלה. תמיד יודעים מה להגיד.

אז נכון. אתם מנהלים, בעלי עסק, אחראים. אבל מה עם האחריות שלכם כלפי עצמכם והמשפחה שלכם? אם לא אכפת לכם מאלה, דפדפו הלאה. אבל אם אכפת לכם תתחילו לשאול שאלות. תשאלו את עצמכם מה הם סדרי העדיפויות שלכם בחיים. תשאלו את עצמכם איזה מנהלים אתם אם אתם באים בבוקר בתחושה שהחמצתם את המסיבה של הילדה בבית הספר. איזה מנהלים אתם אם באתם מתוסכלים בבוקר כי הילד הלך לישון ולא אמרתם לו לילה טוב. דברו עם האדם שתהיו בעוד 30 שנה, תשאלו אותו מה הוא חושב עליכם ועל כך שפספסתם את הדברים הכי יפים של החיים. בעוד 30 שנים לא תוכלו להחזיר  את הגלגל אחורה. אבל אתם יכולים להתחיל בשינוי. עכשיו.

דברו עם השדון שלכם. תסבירו לו שאתם לא מנתחי לב. אם תפספסו כמה שעות עבודה בשבוע  אף חולה לא ימות. תסבירו לו שהמטלות שלכם כמנהלים אף פעם לא נגמרות, אין לזה סוף. תסבירו שגם המנהלים שלכם או העסק שלכם צריך לכבד אתכם ולהבין שכשתהיו יותר מאושרים, תהיו יותר אנרגטיים, יותר יעילים והרבה יותר יצירתיים. תנשמו עמוק. תחזירו שליטה לחיים שלכם. תעצרו להריח את הפרחים. כי הזמן טס, אבל החדשות הטובות הם שאתם יכולים להיות הטייסים.

מציאות חדשה

נד נד,  נד נד.
רד עלה עלה ורד.
לא יודעת מה עבר בראש של ביאליק כשהוא כתב את זה. אולי באמת התכוון למשחק ילדים תמים. ואולי גם לו היה חסר איזון בחיים. אז אל תהיו ביאליקים. תתחילו לצור איזון. לא חייב משהו גדול. אפשר להתחיל עם דברים קטנים. סמנו לכם ביומן פעמיים בשבוע שבהם אתם יוצאים מוקדם. שמרו על כך בקנאות. תכננו מראש מה אתם עושים בימים אלה עם הילדים, עם עצמכם. והופ. בלי להרגיש תתעוררו מדי בוקר למציאות חדשה, שאתם יצרתם לכם ולאהובים שלכם. מציאות מאוזנת ממלאה, מגשימה. השער נפתח בדרך אל האושר.

 

אתי בן ישי

מאמנת לעסקים, מוסמכת כמנחה בתחום המכירות ובעלת ניסיון בהנחיית מנהלים, נציגי מכירות, שירות ובעלי עסקים. בנוסף מאמנת תעסוקתית המומחית בתכנון, ניהול ואימון תהליך למציאת עבודה.
מאמנת תעסוקתית למיזם החברתי  AGE&WORK המסייע לאוכלוסיית מחפשי העבודה בגילאי 40+.
החזון שלי לסייע לאנשים ועסקים לצור את החזון שלהם ולהגשים אותו.