Register
A password will be e-mailed to you.

אקדים ואענה על השאלה, לא, כסף לא קונה אושר. ותכלס, פה את יכולה לסיים את הקריאה שלך, או שבא לך להמשיך איתי כדי שאוכל לנסות להסביר למה כסף לא קונה אושר ובכל זאת, ממש כדאי שיהיה לך ממנו וכמה שיותר.

למה כסף לא קונה אושר?

הרי תמיד אנחנו חושבות, אח….הלוואי והיה לי כסף. אם היה לי כסף אז-

הייתי יכולה לעבוד במה שאני אוהבת,

הייתי יכולה להיות רגועה ושלווה, חסרת דאגות,

הייתי יכולה ליהנות מהחיים

הייתי יכולה ללמוד את מה שחלמתי עליו

הייתי יכולה לתת לילדים שלי את כל מה שהם רוצים (כל כך שגוי גם את מליארדרית)

ועוד הרבה "אם היה לי אז-ים" כאלה.

כסף לא קונה אושר, כי אם את טיפוס דאגני היום, גם כשיהיה לך כסף, הרבה מאוד כסף את תמשיכי לדאוג. אולי אלו יהיו דברים אחרים שידאיגו אותך, כמו, איפה להשקיע אותו ואיזה פחד, שלא יעלם כמו שבא, אבל את עדיין תמצאי ממה לדאוג.

ואם היום את עובדת בעבודה שאת לא אוהבת, יש מצב טוב שכסף לא ישנה את זה. את הרי יכולה כבר היום לעבוד במה שאת כן אוהבת, או לחילופין, לדאוג לאהוב את העבודה שלך כבר היום. תאמיני לי, כלוב זהב נשאר נעול גם כשיש לך כסף, הרי זה אף פעם לא הופך להיות קל לוותר על משכורת טובה נכון?

כסף לא קונה אושר כי אם היום את לא מצליחה להינות מהחיים שלך, מהילדים, מהבעל, מהחברים, מהחופשות שלך, מסתם לקרוא ספר טוב או לשמוע מוסיקה שאת אוהבת, מהדברים הקטנים והגדולים כאחד. אם את לא מצליחה לראות כבר היום את כל הטוב שיש לך בחיים-עוד מיליון שקל לא ישנו את זה.

השבוע פגשתי איש שיש לו 8 מיליון ש"ח. כן, 8 מיליון ₪ בחשבונות שלו והוא אחד האנשים הדואגים והסובלים שראיתי מימיי. ומה שגורם לו להיות כזה זה הכסף. הזוי נכון? אמיתי. נשבעת.

אז למה צריך אותו בכלל?

כשתלמדי לראות את כל מה שטוב בחיים שלך, וכשיהיה משהו שאת חושבת שתרגישי כש…, אל תחכי, תרגישי אותו כבר עכשיו. יש המון דרכים להגיע ולהשיג את אותה הרגשה.

(תראי אותי, תמיד חשבתי שכדי להוציא את עצמי לאור ולתת מעצמי לעולם, לתת את הערך שאני רוצה כל כך לתת לכמה שיותר נשים ולהרגיש תחושה של הגשמה, אצטרך להפסיק לעבוד. מתברר, שלא צריך לחכות. אפשר להשיג את התחושה שרוצים להשיג בכל מיני דרכים מגוונות)

כשזה יקרה, כסף יהפוך להיות אמצעי בחייך ולא מטרה. אמצעי שיעזור לך לחיות את החיים שאת רוצה, את סגנון החיים שאת רוצה, כסף יקנה לך זמן לעשות עוד ממה שאת אוהבת כי בינינו זה ממש כיף לנקות את הבית לצלילי מוסיקה מטריפה ברקע אבל הרבה יותר כיף סתם להיטרף עם המוסיקה, בלי לנקות את הבית. יותר כסף יאפשר לך לתת יותר.

הכסף יהפוך לאמצעי להעצמת כל מה שחשבת שרק הוא עצמו יביא לך אבל הוא לא יביא לך את הדבר עצמו.

מהו אושר?

בשלב הזה עולה השאלה הפילוסופית משהו – מה הוא אושר בכלל?

אני חושבת שאושר הוא משהו אחר עבור כל אחת (ואחד) ואני לא בטוחה שאפשר להגדיר אותו בכלל. אולי הוא פשוט אוסף של רגעים בחיים שבהם את מרגישה כל מיני רגשות טובים, חיוביים ומקדמים, כאלה שעושים לך רטט בגוף ובנשמה. כאלה שגורמים לך ללכת לישון בלילה עם חיוך, או לא לישון בכלל מרוב התרגשות.

רגעים של שמחה, גאווה, הגשמה, העצמה, רגיעה, שלווה, השתאות והתפעלות וכמובן, תחושה של הוקרת תודה על מה שיש לך.

נסי פעם לעשות רשימה של כל מה שיש לך. החל מגרביים ומים זורמים בברז ועד לבית שבו את גרה, האנשים שמקיפים אותך, האנשים שאת יכולה להיות מוקפת על ידם אם רק תעשי איזה צעד לקראתם. את תתפלאי מה יהי אורכה של הרשימה.

וככל שהחיים שלנו מלאים יותר ברגעים שכאלה, אפשר לומר שאנחנו חווים יותר אושר.

והכסף? הכסף פשוט ישדרג את העוצמה של כל זה. הכול יהיה יותר גדול, רחב ושופע.

הרי מה עדיף להיות? שלווה ועניה או שלווה ועשירה? נו, זה הרי ברור. ואיך יהיה לך יותר קל להגשים את עצמך? עם כסף או בלעדיו?

ללמוד לנהל את הכסף שלך

וכשתלמדי לנהל את הכסף שלך, הרי אז הוא ידע למלא את התפקיד שלו בצורה עוד יותר מושלמת ומדויקת כי הוא יהיה לגמרי ממוקד בדברים שחשובים לך. בדברים שיהפכו אותך, ורק אותך למאושרת.

אז, אם את אחראית לניהול הכסף שלך, שאחראי להנגיש לך את הדברים שחשובים לך ושימלאו את הזמן שלך ברגעים של אושר, הרי ש-

את אחראית לאושר שלך.

כסף לא קונה אושר. את עצמך האושר.

 

מה יעשה אותך מאושרת עכשיו? ממש עכשיו? שתפי אותי

מיכל נחום אפנג'ר

נשואה באושר לליאור ואמא של בן ואיתי המדהימים.
יועצת פנסיונית בבנק, בוגרת קורס אימון אישי, לשעבר מתנדבת בעמותת פעמונים שעוסקת בליווי משפחות לחיים כלכליים מאוזנים ואחראיים. בוגרת קורס יועצים לכלכלת המשפחה וחברה באיגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה.
מאמינה בצורך שלנו כבני אדם לשאוף למעלה כל הזמן, ללמוד ולצמוח הן כלכלית והן מנטלית, רגשית ורוחנית.
חולמת להעביר את הידע שלי בנושא התנהלות כלכלית נכונה ומנצחת לכמה שיותר נשים. אני מאמינה שהבית, המשפחה הם העסק שלנו וכולנו מנכ"ליות :)ושהתנהלות כלכלית נכונה ומנצחת היא כזו שמאפשרת לנו ליהנות בהווה וגם לדאוג לעתיד.
בעלת "המנכ"לית"- הבית שלך, המשפחה שלך-העסק שלך.
אימון וליווי נשים לצמיחה כלכלית והגשמת חלומות.