Register
A password will be e-mailed to you.

בדקתי. ממש בדקתי. לאחרונה ניסיתי ותהיתי והפכתי במושג הזה שנקרא "רוחניות".

באמת ובתמים. העליתי פוסטים הנוגעים לכך, ביקשתי הגדרות של אנשים מודעים ופחות מודעים, אילו שעוסקים בעבודת אישית תודעתית, אחרים שקוראים וגם אנשים שרחוקים מכל לימודי הרוח בצורה מובהקת. כל מי שבא לו הגיב וסייע.

תהליך, אור ואהבה או נשמה?

וואו.

כמה תובנות. היו שהגדירו רוחניות כנשמה, אחרים הגדירוה כתהליך, הוסיפו קצת אור ואהבה לקינוח, היו אחרים שהגדירו רוחניות כהתפתחות.

ואני? התובנה המשמעותית ביותר עבורי היתה שהמקום הזה פתוח. פתוח לגמרי לפרשנות אישית, לאינסוף משמעויות.

ברובד נוסף הבנתי לגמרי שמתרחש פה תהליך משמעותי, אוניברסלי כמעט. אנשים מתפתחים ברמות שונות, עסוקים בהתפתחות תודעתית, בהעצמה ועוד מיני תהליכים אישיים אחרים, ונוצר פער, הולך ומתרחב, בין התפתחות השפה והתפתחות המודעות.

בשטח נולדו להם בצורה עצמאית מושגים מופשטים, שאיפשרו לכל אחד לצקת אל תוכם את המשמעות האישית שלו. נוצר צורך, להערכתי, במילון חדש – לקסיקון להבנת מושגי הרוח – על מנת שתהיה שפה אחידה שאותה נדבר כולנו. כולנו, כלומר, כל הבוחרים להשתתף בתהליך הזה ההתפתחותי, "הרוחני", אם תירצו.

וכל שמעמיקה לתוך המקום הזה מגלה עוד ועוד מילים מהסוג הזה, שדורשות בהירות, הבנה, דיוק בהגדרתן. "התעוררות", "שינוי", "רוחניות", "הדרכה", "אור", "העצמה"  – אילו מילים שהערך המילוני ההיסטורי שלהן, כבר מזמן איננו מייצג את המשמעות העמוקה, שהן נושאות על כתפיהן היום. שפה חדשה נולדת. ממש בעת הזו ובהתהוותה היא מייצרת שיח חדש ומאפשר בין אנשים שנמצאים במעגלים הללו וגם בין אדם לתוך עצמו.

הבנתי. הבנתי.

נדרש מילון.

נתחיל במושג רוחניות

בחרתי להתחיל בדיוק במקום הזה של הגדרת המונח רוחניות, שעוטף ברכות את הלקסיקון הזה. בעיניי רוחניות היא הבחירה בהקשבה (מודעת ומתמסרת) להדרכה הפנימית (דרך איתותי הגוף והנשמה) מתוך אמונה כי היא מרושתת במארג יקומי שלם, הפועל תמיד מתוך אהבה טהורה ולטובתי העליונה.

שוב. כל מילה ומילה פה נבחרה בקפידה. המשפט הארוך מדייק לי את בחירתי ברוחניות כנקודת מוצא. אינני יכולה למצוא דרך אחרת לחיות את חיי מלבד אמונה שהגוף שלי הוא מקום של תבונה אינסופית, שמחוברת ליקום שלם ושם, שם נמצאת אהבה גבוהה שמדריכה אותי לטובתי העליונה. כל ראייה אחרת של המציאות נראית לי פחות שלמה.

האם רוחניות היא ההיפך ממעשיות?
האם היא מייצרת פאסיביות כפי שאחרים נוטים לייחס לה (ורואים את הרוחניות כשם גנאי כמעט לאנשים שיושבים בישיבה מזרחית עם מכנסיים לבנים ועושים מדיטציה) – אז זהו שלא.

בעיני רוחניות היא אחריות מלאה להניח לגוף שלי ולנשמה הנמצאת בו להנחות אותי ולהדריך אותי, בעוד אני – בוחרת, יוזמת, מחליטה, משנה, מהווה מודל מאפשר לאחרים לנהוג ולבחור בדרך הזו של אמונה שלמה ביקום ובעצמי וידיעה שאני מגיעה ממקום של אהבה טהורה.

זוהי בעיניי רוחניות.

מזמינה אתכם לקחת אחריות ולברא לעצמכם עולם קסום, רוחני, שמאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו להיות הקוסם של עולמו.

תודה בורא עולם.

 

גלית יהב

מכינה ומתכוננת, מתכוונת ונכונה לצאת למסע אישי, פנימי וחיצוני, עם מיטב כליי, כפי שנרכשו במהלך השנים ועם נפשי ונשמתי ועם הדרכה אינסופית בכל מקום שאני נמצאת בו.
מאמנת אישית ובעלת חנות מתנות בנס ציונה בשם "נגיעות".