Register
A password will be e-mailed to you.

לפני כעשר שנים, בגיל 30 בערך, עברתי משבר מאוד גדול במקום העבודה שלי. יצאתי בבוקר בוכה מהבית וחזרתי בוכה מהעבודה. שום דבר ממה שעשיתי באותו הזמן לא תאם לאמונות שלי, לערכים שלי, למה שאני אוהבת ורוצה לעשות.

בגלל המצב הכלכלי שלנו, היה הכרחי כמובן שאמשיך לעבוד ולהכניס את המשכורת שלי, שהייתה טובה, הייתי כלואה בכלוב של זהב. משכנתא, הלוואות, תשלומים, חשמל, גנים והרשימה עוד ארוכה. הרגשתי שאני כבולה בשלשלאות עם משקולות. איך אני יכולה לעזוב? לאן? מה בכלל אני יכולה לעשות עכשיו שיכניס לי את אותה ההכנסה לפחות?

לאט לאט משתחררת מהכבלים

אז לא עזבתי. הפחד מהלא נודע שיתק אותי ומנע ממני לפעול בכיוון הזה. אבל הרצון להשתחרר מהכבלים שקשרו כל כך חזק היה עז כל כך והביא אותי בכל זאת לפעולה. פעולה ששינתה את חיי.

באותו הזמן החלטתי שאני משחררת את הכבלים לאט לאט. איך עשיתי את זה? הבנתי שקודם כל אני חייבת להפחית את ההתחייבויות שלנו-הלוואות ותשלומים בכרטיסי האשראי.  שיתפתי את בעלי, הסברתי לו איך אני מתכוונת לטפל בקושי הגדול שלי והוא שכמובן ידע שמצבי הנפשי קשה בגלל העבודה ושכל כך היה לו חשוב לראות אותי מחייכת, זרם…

אין תשלומים יותר! לא קונים שום דבר שאין לנו כסף לקנות עכשיו. אין הלוואות!

תחושת שחרור

עם הזמן, ככל שהחודשים עברו, יותר ויותר תשלומים הגיעו לסיומם, הלוואות הסתיימו והרבה מההכנסה שלנו התפנתה. אההה…..שחרור… לא חייבת כלום לאף אחד! (והיום אני מלמדת אחרות איך לעשות את זה)

במקביל חיפשתי דרכים להתפתח ולהתעצם מחוץ לכותלי המשרד. למדתי אימון אישי והתנסיתי קצת בליוויי נשים שביקשו להניע שינוי בחייהן, השתתפתי בקורס אינטרנטי של שני אנשים מדהימים-שרון קל אור ודורון גושן שנקרא "פרויקט האמיצות", קורס לנשים בעלות עסק ולנשים שרוצות לפתוח עסק ולהפוך לעצמאיות, קראתי ספרים רבים בתחום ההעצמה האישית והמשכתי כל העת לעבוד גם על ניהול החשבון שלנו בצורה יעילה (אם כי עדיין רחוקה מלהיות מושלמת)

כל הלמידה שעשיתי והתהליכים שעברתי, הביאו איתם שני שינויים גדולים מאוד בחיי.

הראשון-השתחררתי מהכבלים! לא, לא עזבתי את מקום העבודה אבל החלפתי תפקיד, שיניתי תפיסה ודפוסי חשיבה ולמדתי מאחד המנטורים לנושאי מנהיגות, מודעות והעצמה אישית –רובין שארמה להיות מנהיגה ללא קשר לתפקיד שאני מבצעת. הוא קורא לזה- Lead without a title מה שהביא אפילו לעליה בשכר.  התקבלתי למקום עבודה חדש, וואלה???לא חשבתי שאני יכולה… אבל בסופו של דבר החלטתי להישאר במקום הנוכחי.

מצאתי את הייעוד שלי

פתאום הרגיש לי שאני לא באמת חייבת להיות שם. כבר אין לי התחייבויות כלכליות מטורפות, אני נהנית הרבה יותר ממה שאני עושה עכשיו ואני כאן כי אני רוצה להיות כאן ואוכל להחליט ללכת אם, מתי ולאן שבא לי.

הדבר השני שקרה-מצאתי את ייעודי. הבנתי מה החלום שלי, מה אני רוצה לעשות ולהשאיר פה בעולם.

כל התובנות התמקדו ודויקו למסר שאני רוצה להעביר לכמה שיותר נשים.

הבית שלך, המשפחה שלך הם העסק שלך

רובנו חלמנו בזמן זה או אחר להיות עצמאיות נכון?

להפסיק לעבוד בשביל שמישהו אחר ירוויח, לנהל את הזמן שלנו כמו שאנחנו רוצות, להיות יותר בבית עם הילדים והבעל ובכלל שיהיה לנו הרבה יותר זמן פנוי גם לעצמנו, להרוויח יותר, להיות הבוס של עצמנו ולעשות את הדברים כמו שאנחנו רוצות לעשות ולא לפי מה שמכתיבים לנו.

אז יש לי חדשות אליכן נשים יקרות. אתן עצמאיות. כולנו בעלות עסק. כולנו מנהלות משק בית כזה או אחר ומשק הבית הוא הוא העסק שלנו. יש לעסק הזה הכנסות, הוצאות, יש רווחים או הפסדים. יש נכסים והתחייבויות ובקיצור, כל יש לו את כל מה שמאפיין עסק עצמאי.

גם אם אתן שכירות,

אתן כולכן עצמאיות.

אתן עצמאיות להחליט מה אתן עושות בזמנכן החופשי,

עצמאיות להחליט מי ומה תהיו במקום העבודה שלכן ולכן אפילו בשליטה לפחות חלקית על גובה ההכנסה ממנו. זכרו- Lead without a title.

עצמאיות לבחור כמה הכנסה אתן רוצות ולהביא אותה

עצמאיות להחליט לאן הכסף שלכן ילך ומה תעשו עם העודפים ממנו

אתן עצמאיות וחופשיות לקחת אחריות על המצב הכלכלי שלכן.

אתן מנהלות עסק. אז, לאן אתן רוצות שהעסק לכן יגיע?

 

היום אני משתתפת בתוכנית "לשחרר את המיליונר" של יונית ורבר. היא ובעלה שני אנשים מדהימים שהגיעו לחופש כלכלי תוך 3 שנים ומלמדים היום איך לעשות את זה.

מעבר לזה הם, שניהם חוו חיים לא פשוטים ומעוררי השראה והם מלמדים איך לחיות בעוצמה למרות כל הנסיבות.

מיכל נחום אפנג'ר

נשואה באושר לליאור ואמא של בן ואיתי המדהימים.
יועצת פנסיונית בבנק, בוגרת קורס אימון אישי, לשעבר מתנדבת בעמותת פעמונים שעוסקת בליווי משפחות לחיים כלכליים מאוזנים ואחראיים. בוגרת קורס יועצים לכלכלת המשפחה וחברה באיגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה.
מאמינה בצורך שלנו כבני אדם לשאוף למעלה כל הזמן, ללמוד ולצמוח הן כלכלית והן מנטלית, רגשית ורוחנית.
חולמת להעביר את הידע שלי בנושא התנהלות כלכלית נכונה ומנצחת לכמה שיותר נשים. אני מאמינה שהבית, המשפחה הם העסק שלנו וכולנו מנכ"ליות :)ושהתנהלות כלכלית נכונה ומנצחת היא כזו שמאפשרת לנו ליהנות בהווה וגם לדאוג לעתיד.
בעלת "המנכ"לית"- הבית שלך, המשפחה שלך-העסק שלך.
אימון וליווי נשים לצמיחה כלכלית והגשמת חלומות.