Register
A password will be e-mailed to you.

ששש… מסכמים פה.

אז זהו שנת 2016, כמו כל דבר איכותי (וגם לא) גם את מגיעה לקצה גבול היכולת, נפרדת מעלינו ומפנה מקום לשנה חדשה שבפתח. 2017 – כבר כבר נמצאת פה מעבר לדלת, לתפוס את מקומך. אז דקה לפני הפרידה, מתפנה להתבוננות על השנה שהיית, על התובנות שהבאת עימך, ועל עצמי. מסכמת באהבה את השנה, בידיעה ברורה שכשאביט בסיכום הזה בשנה הבאה – אהיה במקום חדש עם מנעד נוסף של הבנות ותובנות.

אז הנה, הנה הן התובנות :

בחירות

התחדדה אצלי הידיעה שהכל בחירה. כמה שלא הפכתי בנושא הבחירה והתעמתתי איתו, המסקנה הבהירה ביותר היא שבחירותינו בכל תחום קובעות את איכות חיינו. בחירות במה להזין את גופנו, את מחשבותינו, את רוחנו, את לוח הזמנים שלנו ובעיקר את גישתנו לחיים. נבחר במוצרים איכותיים – נקבל תוצר סופי איכותי. נבחר בבינוני – אילו ההרגלים שיתקבעו בחיינו. ככה זה. חיינו תלויים לגמרי באיכות הבחירות שלנו בכל תחום.

אהבה. רק אהבה.

המקום הזה של בחירה באהבה. אהבה טהורה. ללא תנאי. אפשר? כן (זוכרים – זו בחירה). אם אתה בוחר להיות במקום כלשהו, סיטואציה, קורס, שיחה, ים – כל דבר שהוא – בא באהבה. הנח את אהבתך במרחב האישי שלך. ועכשיו הרחב אותו קצת. ככה זה כשאנו מותחים את המרחב האישי שלנו ומניחים בו אהבה – נרחיב את עצמנו. ולפי עקרון "דומה מושך דומה" – חיינו יתמלאו באהבה.

הכל מראות

וואו. כמה שהתובנה הזו התחדדה לי השנה. כל חיינו הם שיקוף מדוייק של עצמנו. אנשים. מרחבים. מפגשים. רגשות. ככל שנבין זאת נוכל להעמיק את הקשר פנימה. ככל שנדע להקשיב פנימה ולראות – ישתקפו באיזורנו עוד ועוד אספקטים של הנפש שלנו. אותי זה מרתק לדעת. והכי מדהים לגלות שהסיטואציות הכי מורכבות הנמצאות במרחב שלי – קיימות באופן כזה או אחר גם בתוכי. יקום נפלא – אתה מרתק אותי.

ערכים

כמה דברים יש לי לומר על ערכים. הועצמה עוד יותר התחושה שאנו מוותרים על ערכים עבור נראות, חיצוניות, כסף, סטטוס, אושר מדומה ומה לא. כל ערך נרמס ונדרס ללא עכבות. מתחיל ממנהיגים שאנו בוחרים, ראשי המדינה, ראשי הצבא, ראשי כל האירגונים ומחלחל לכל מוסד ולכל אדם באשר הוא. גם אותם שנדמה להם שהם לא נדבקים – הם חשופים למקום הזה של רדוקציה של כל ערך אפשרי. מרגישים זאת בעיקר שמתרחקים מפה – למדינה אחרת – ופתאום כל ההתייחסות – אפילו ברחוב, בתחבורה, בחנויות נראית לנו חוויתית ושונה. במקום שלא נכבד את עצמנו – שם לא יהיו ערכים. התובנה שלי מכאן היא להרחיב שטחים של ערכים באיזורים שלי. ראשית בתוך תוכי – מודדת כל דבר לפי אמות המוסר שלי, הלאה לתוך התא המשפחתי ועבור לכל מעגל שאני נמצאת בו. ערכיות. ערכים. מעריכה. חוזרת ומשננת. שלא אשכח.

אמונה

אמונה. ממש אמונה. אני אדם מאמין. השנה הבנתי את זה לעומק. מהי אמונה עבורי ? הידיעה שהדברים קורים לפי סדר ואירגון מסויים, שמדוייק לנו, אם רק נקבל בחזרה את האמונה בתוך תוכנו. כן. זה תנאי. אם נביט פנימה, נקשיב לנשמתנו, נקבל הדרכה מדהימה (ממש הוראות הפעלה מדוייקות) לאיך להיות ומה לעשות ומתי. רובנו הורגלנו באינסוף רעשים שמפרים את ההקשבה פנימה במקרה הטוב, ובמקרה הקיצוני – אינם מאפשרים את ההקשבה הזו. אני מציעה לנקות את הרעשים (אם צריך אז להיעזר באדם מקצועי בעניין) ולחזור למקום של הקשבה פנימית איכותית. הנשמה חשה. מרגישה. יודעת. מודעת. אם נקשיב לה ונוסיף אמונה – החיים יזרמו עבורנו בקלות ובפשטות.

שינוי

כמה שינויים עברתי השנה. רק אני ? לא. ממש לא. כולנו עברנו שינויים. אני מתבוננת ויודעת – ישנם שינויים שבחרנו בהם ויש אחרים שקרו לנו. הידיעה ששינוי הוא טבע החיים, יתרחש תמיד – היא בהירה. ההבדל הוא אם אני בוחרת בו, שינוי יזום – או מניחה לאחרים לנהל את השינויים שלי. האם בוחרת לראות בשינוי מקפצה להתפתחות וצמיחה, או עסוקה בדכדוך ובהעמקת העצב והחולשה בתוכי. (הכל בחירה – זוכרים? ). באופן אישי, לאורך חיי בוחרת בשינויים, מכוונים, מדוייקים, נפרדת ממקומות שאינם נכונים לי עוד וממשיכה קדימה. האם זה כואב ? בוודאי. כואב, אבל לאט לאט פחות. כל פרידה מסיטואציה, מקום או אדם היא קצת פרידה מעצמך. מחלק ממך. ומכאן הכאב. אבל בה בעת היא מפנה מקום להתפתחות עתידית, לכניסה של דברים חדשים לתוך חיינו ומכאן נולדת שמחה גדולה. הניחו בתודעתכם שחייכם דומים לתרמיל גב אחד. בזמן נתון אתם חייבים לבחור מה אתם נושאים איתכם על גבכם. על מנת להוסיף משהו חדש מבלי שדברים אחרים יפגעו – עליכם לוותר על משהו ישן. ככה זה, כאב הפרידה מגיע שלוב זרוע בזרוע עם היכרות וחשיפה חדשים. קשה, אבל אפשרי ובעיניי אפילו מחוייב המציאות (לפחות המציאות כפי שאני תופסת אותה).

הכל אור

במהלך מעל מאה ימים עסקתי באור. בפייסבוק. לקחתי על עצמי #מאה#ימים#של#אור – שמאז הלכו והתארכו ואני כבר נושקת ליום המאה ועשרים. מה למדתי ? שבוחרים להעמיק בנושא מסויים התובנות עולות מאליהן. זווית שונות של התבוננות באותו דבר עצמו מניחות אינסוף מחשבות. אני מגלה בתוכי יצירתיות, אהבה לנושא, חברים חדשים שהתחברו אליי בעקבות העיסוק בנושא הספציפי הזה, ובעיקר? בעיקר התמדה. התמדה בכל דבר שאני בוחרת היא כח. סוג של עוצמה שאני יכולה להכיל בכל תחום בחיי. על התמדה ועל האור שהביאה איתו ההתמדה הזו – תודה בורא עולם. (אמונה – זוכרים? ).

נתינה

נתינה מסוגים שונים, באינסוף ורסיות הגיעה אליי השנה. התמודדתי איתה בדרכים שונות, נתינה טהורה של מקצועיות, של מרחבים, של מתנות, רגשות ורוח. התובנה – נתינה מתוך התכוונות טהורה ומתוך עוצמה מייצרת מנעד רחב של רגשות חיוביים. הגבול – המקום שאתה פותח את המרחב שלך ושם נכנסים גם עולמות שאינם טהורים. (ראו ערך ערכים). גם במקום של הנתינה, עלינו לוודא למי אנו מעניקים. ככה זה שיש שניים.

שקט

הכי מודה לשנת 2016 על מרחבי השקט שלמדתי לקחת לעצמי. במקום של בחירות ראויות הנחתי לעצמי חופש לבחור בשקט. מדי יום – מייצרת לי מרחב של שקט טהור, התבוננות פנימה, הקשבה נקייה, היפרדות מדברים שאינם מעצימים והכנסת אור. מתי ? כן, קראתם טוב – מדי יום. כל יום. יותר חשוב לי להניח בתרמיל האישי שלי שקט מהמון דברים אחרים. זהו סדר העדיפויות הפנימי שלי. אז בוחרת בו בשקט. מול הים, או מול ים וירטואלי. מיטיבה את נשמתי. מיטיבה עם כל רובד של חייך. תודה לך שקט, תודה על המון תובנות שילדת, מתמידה במתן מקום משמעותי לך גם בשנה הבאה.

הודיה

אם הגעתם עד כאן אז אני מלאת הודיה. גם לכם על הסבלנות, גם למילים הנובעות מתוכי, גם לקשב הפנימי שבי ולכל דבר שנמצא במרחב שלי. מתנות אינסוף נמצאות בסביבתנו וכל שעלינו לעשות הוא להתבונן ולהעמיק את ההודיה. הודיה היא היא שמאפשרת לעוד ועוד מתנות להגיע אל חיינו (זוכרים ? דומה מושך דומה).

 

זהו, עשרת התובנות שלי ממך 2016 שנה נפלאה, נפרדת ממך ומקבלת בברכה את 2017 שכבר עתה בפתח, מרגישה, מריחה, מלאת אור ואהבה והמון המון שקט פנימי לכבוד השנה החדשה.

גלית יהב

מכינה ומתכוננת, מתכוונת ונכונה לצאת למסע אישי, פנימי וחיצוני, עם מיטב כליי, כפי שנרכשו במהלך השנים ועם נפשי ונשמתי ועם הדרכה אינסופית בכל מקום שאני נמצאת בו.
מאמנת אישית ובעלת חנות מתנות בנס ציונה בשם "נגיעות".