Register
A password will be e-mailed to you.

מבוקר עד ערב, בחיינו הערים והמודעים, אנחנו מקבלים החלטות.

אם נתעלם מרוטינה מושרשת של מטלות היום הרגילות, הרי לכל פעולה שאנו מבצעים, קדמה לקיחת החלטה. אנחנו תמיד מחליטים.

איזה בגד ללבוש, מה להכין לארוחת ערב, מתי להתקשר, לענות לטלפון או לא. רצף בלתי פוסק של לקיחת החלטות בהיבטים שונים של חיינו. ישנן החלטות הרות גורל שאותן אין להשיב, ואחרות ללא כל משקל משמעותי.

מה יכול לעזור לנו לקבל החלטות נכונות בלב שלם?

לכולנו החיים מזמנים מצבים המבקשים שיקול דעת וקבלת החלטות. מתוך מגוון הבחירות והאפשרויות הפתוחים בפנינו, ההחלטות והפעולות שלנו מעצבים את הנתיב הייחודי לנו. אנו יוצרים את המציאות בדרך בה אנו פועלים. לא תמיד אנו רואים את התמונה בכללותה. לעתים יש קונפליקט פנימי ופער גדול בין רגשות ומחשבות, בין הלב לראש, בין תחושות ועובדות, בין תקוות ועובדות, בין שאיפות ותמונת המציאות שלנו.

לעולם לא אשכח את הערב בו קיבלתי הודעה בהולה מאחותי ובה היא מבקשת את עזרתי במסירת הכלב שלה, שוקו בן 9 החודשים. אמרה ששלושת ילדיה הקטנים וקצב החיים התובעני שלה לא מאפשרים לה לטפל בו.

לקריאת ההודעה המלווה בתמונות שלו, בטני התכווצה ומוחי קדח, לבי בכה וידיי החלו לפעול בדייקנות של עכבישה בשעות הבוקר.

בנחרצות שכה אופיינית לי התחלתי לפעול, להתקשר ולברר. עד שמשהו עלום ולא צפוי עצר את הקדחתנות שלי.

התיישבתי ובהיתי בחלל, הסתכלתי על מינקה כלבתי האהובה, והתעשתי באחת.

אני אאמץ את שוקו!

ואז התחילה קקופוניה של קולות.

מה, השתגעת? יש לך כבר כלבה, את מתחייבת למשהו שאת לא מכירה. זכר דומיננטי. המון כסף שני כלבים. גם ככה אין לך זמן לעצמך. את מרחמת עליה ועליו, תפסיקי להציל אחרים, מה פתאום? תחשבי על השקט שלך, מה איכפת לך? תמצאי לו בית טוב וזהו.

הרבה רעש.

אז נשמתי ונשמתי, והקשבתי לפעימות לבי.

מבדיקה קצרה שערכתי עם איתותי גופי, קצב הדופק והמרווחים שבין הפעימות, טכניקת לב שלם שפיתחתי, הבנתי שגורלי נחרץ. אין על מה לדבר, אני מאמצת את הכלב!

משהו גדול ממני לקח החלטה. לא הבנתי דבר וחמישית דבר מה עובר עלי. זה נגד לחלוטין את ההחלטה שלקחתי לפני חודשיים בשיקול דעת, לאחר ברור קפדני עם עצמי ועובדות חיי, שאני לא מצרפת כלב נוסף למשפחה.

אבל למרבה הפלא חשתי שלמה עם הוודאות הפנימית שחוויתי בעקבות ההחלטה, בטחתי ביכולת שלי להתגבר על כל המכשולים והמהמורות שיצוצו בדרך וידעתי לבטח שיגיעו.

כל הדיבורים ההגיוניים והשקולים שנועדו להגן על האיזון העדין שיצרתי בחיי התגמדו לנוכח השקט שבגופי.

לקחתי החלטה בלב שלם.

בשנה האחרונה מאז ששוקו איתנו עברתי תהליכים מאתגרים, מעצימים ולא פשוטים. נחשפתי למעמקים שלא הכרתי, לקושי ולחולשה, לברכה, להוד, לריפוי כאב פנימי ולהתרוממות רוח. הכול בחבילה אחת, לצמיחה אישית ורוחנית מדהימה. יש לתהליך הזה השפעות מרחיקות לכת ולא צפויות על חיי הפרטיים והעסקיים, עברתי שינוי מהותי.

ואני הרי יודעת שמדריכים רוחניים מתגלים באזורים שמחוץ לאזור הנוחות שלנו. הם מתגלים במרחב שנוצר כשמשחררים שליטה ונפתחים לשינוי.

תהליכי קבלת החלטות

מה מניע אותנו בתהליך? מה אפשר ללמוד מכך על עצמנו? על חופש בחירה?

מהו המנגנון הזה? מה ומי מנהל אותו? האם ניתן ליצור דו שיח עמו?

ישנם שישה סוגים שונים של לקיחת החלטות:

החלטה אוטומטית – בה אני לא מעורבת בתהליך שמונע מצורך הישרדותי. למשל: חייבת סיגריה אחרי האוכל.

החלטה אימפולסיבית – תגובה לא מבוקרת לגרוי, אבל בהחלט מודעת וניתנת ללמידה ולוויסות. לחץ פנימי עלול להוביל להחלטה אימפולסיבית.

החלטה מאולצת- בה אני מונעת על ידי איום או אמונה פנימית או חיצונית שעדיף כך. אם לא אצטרף הערב לחברה בזולה, אשאר לבד ואף אחד לא ירצה להיות איתי.

החלטה אינטואיטיבית – בה אני חשה מעבר לגבולות הזהות האישית שלי ובוטחת בהכוונה הפנימית.

החלטה שקולה – בה אני אחראית ובוגרת ושוקלת רווח והפסד לפי כללי ההיגיון ולקחים מהעבר.

החלטה בלב שלם- קולה של הנשמה המובילה אותנו אל עבר גדולתנו. החלטה בלב שלם היא התמסרות.

כולנו נעים בין ששת האופנים האלו של קבלת החלטות.

תבונה אינסופית של הנשמה

היום אני יודעת שההחלטה שלי לאמץ את שוקו נבעה מתבונתה האינסופית של נשמתי. הנשמה רואה את התמונה בכללותה, היא יודעת איזה פוטנציאל חבוי בי רדום ומבקשת לעוררו, לטובתי העליונה. דרכיה הן נחרצות וחסרות רחמים, מלאות חמלה וכבוד ומבקשות אמון פנימי שעולה על כל דמיון, יידע או ניסיון חיים. היא מבקשת את פתיחת הלב לאהבה ללא תנאי. קריאת הנשמה לוקחת אותנו למחוזות לא ידועים של התפתחות והתעצמות למרות דרכיה הפתלתלות והבלתי צפויות.

כדי לקבל החלטה בלב שלם חשוב להקשיב לאיתותי הגוף ולכבד אותם כמסרים מתודעתנו הנרחבת. הקשבה לאיתותי הגוף היא יכולת שניתן ללמוד. לדעתי באיתותי הגוף טמון סוד שגילויו מוביל לשינוי מהותי בקבלת ההחלטות שלנו על בסיס זמן הווה. תמיד ניתן לשאול את הגוף ולקבל איתות, מסר או תשובה. כך אנו מעצבים את חיינו מתוך הלימה עם הכוונה פנימית ומיטיבה.

ויש לנו יכולת לסרב לקול הנשמה, לאיתותיה, להישאר בתחום הארצי והמוכר של חיינו.

לסרב להתפתח, לבחור בקמילה.

תודה

אני כל כך שמחה שהקשבתי וקיבלתי בלב שלם, ללא התנגדות, את ההחלטה לאמץ את שוקו. מדריך רוחני הנובח ומכשכש בזנבו!

תודה לך נשמתי על תבונתך ועל הכוונתך,

תודה לך גופי על איתותייך המדויקים,

ותודה לי, אור, על יכולתי להתמסר ולבחור בלב שלם.

unnamed-2

רוצים להבין קצת יותר? מוזמנים להרצאה "סודות איתותי הגוף לחיים בריאים"

איתותי הגוף

אור בגים

כרקדנית וכוריאוגרפית הבנתי שתנועה ותודעה, גוף ונפש אחד הם, שדרך הגוף אפשר להשפיע על כל הרבדים יחדיו. זהו הכוח שהניע אותי להתפתח כחוקרת בתחום שפת הגוף וכמטפלת רגשית ולפתח את שיטת "נפש חיה" - לימוד נתיב השלמות הפנימית. היום זוהי דרך חיים שצמחה יחד איתי והוטמעה בגופי, והיא מאפשרת לי להשתחרר בפשטות וביעילות מלחצי היום יום.