Register
A password will be e-mailed to you.

קוראים לזה קנאה

אני זוכרת את עצמי מגיל 12 בערך תמיד מקנאה בילדים אחרים. לא שהיה חסר לי משהו, לא חומרי ולא אחר. אבל תמיד הייתה לי ההרגשה הזאת שלאחרים יש יותר ויותר טוב ופועל יוצא מכך, שאחרים תמיד יותר טובים ממני.

אני זוכרת את הילדה הזאת שהיה לה צעיף בארון לכל חולצה וחולצה לכל מכנס וכמה מכנסיים היו לה יואו, ליוויסים בכל הגוונים (מישהו זוכר מה זה ליוויס?).

ההרגשה הזאת ליוותה אותי לאורך השנים עד גיל מאוד מבוגר ובוגר וגם היום היא מנסה להזדחל ככה לפעמים לתוכי אבל אחרי כל מה שראיתי ולמדתי בחיים, אני כבר לא מרשה לה!

לצערי, אני ממשיכה עדיין להיפגש אתה אצל המון אנשים. אני מגיעה למשפחות שעל פני השטח נראה שאין להן דאגה בחיים. גרים בבית מהודר, טסים לחו"ל, נוסעים ברכבים חדשים ויוצאים לבלות כל שני וחמישי- מכירים אותם? נו, אלה מהפייסבוק, רואים אותם מלא שם.

כשאני פוגשת אותם, אני פוגשת אנשים שנמצאים בצומת דרכים כלכלית לא פשוטה ולעיתים על סף פשיטת רגל ממש ואחת הסיבות העיקריות לכך היא הדשא של השכן. הם רואים אנשים בדיוק כמותם, שגרים בבתים מהודרים, נוסעים ברכבים חדשים, טסים לחו"ל ויוצאים לבלות כל שני וחמישי וגם הם רוצים כזה. זה טבעי. וכדי להשיג את זה הם עושים כמעט כל טעות כלכלית אפשרית,  וזה כמו אש בשדה קוצים שמתפשטת גם אצלם וגם אצל אלה שמסתכלים עליהם "נהנים כל כך" ורוצים גם.

עבר לכם פעם בראש כמה אתם עובדים קשה ואיך זה שאתם לא מצליחים לצאת מהמינוס בעוד שכולם מסביבכם טסים, נהנים, נוסעים, קונים ואתם? אתם רק קורעים ת'תח.. ולא נהנים מהחיים האלה בכלל. ואיך לעזאזאל לכולם יש כסף לכל זה ורק לנו אין? האם קרה לכם שתחושת התסכול הזאת גרמה לכם לשבור את הכלים ולהזמין למשל חופשה יקרה כדי לפצות את עצמכם?

תמיד כדאי לשאוף ליותר

זה לא שאני אומרת לכם להגיד תודה על מה שיש לכם וזהו למרות שזה ממש ממש חשוב להודות על היש בחיים שלכם. אבל זה לא מספיק. בכלל לא. קשה לי להאמין שאדם ללא שאיפות וחלומות יכול להרגיש אושר אמיתי, הגשמה עצמית, סיפוק ושביעות רצון מחייו, אבל אני כן מציעה לכם לבנות את השאיפות שלכם על בסיס איתן אחד-אתם. מה אתם רוצים? מה יעשה אתכם מאושרים? האם בהכרח וילה ואוטו כמו של ההוא יעשו את העבודה?

צריך לדעת ממי ללמוד

ואחרי שישבתם וחשבתם עם עצמכם מה בדיוק אתם רוצים ( עשיתם את זה נכון?), לכו ללמוד מאלה שהצליחו להשיג את החלומות שלהם בלי להיכנס לחובות, בלי לחפור לעצמם את הבור אליו הולכים ליפול. כי בואו נודה רגע באמת, רוב הבתים, מכוניות, חופשות ממומנים על ידי נותני אשראי ולא כי לרוב האנשים יש יותר כסף ממה שיש לכם.

אתם יכולים להגשים את החלומות שלכם גם אם הם בית, טיסות לחו"ל ובילוי כל שני וחמישי במו עצמכם, בלי טובות של אף אחד. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להפסיק ללמוד מהאנשים הלא נכונים- ומרבית האנשים הם האנשים הלא נכונים כי הם עושים בדיוק את אותן הטעויות שאתם עושים, ולהתחיל ללמוד מהקומץ שהבינו איך עושים את זה נכון.

ואם נחזור רגע לטיפול בגינה-יש מצב שהדשא של השכן ירוק יותר כי הוא צובע אותו בספריי של צבע, והספריי עומד להיגמר לו, עדיף להשקיף על השכן שמטפל, משקה ומשקיע בדשא שלו  שילבלב בירוק לאורך זמן.

***הפוסט נכתב בהשראתה של בחורה אמיצה שהייתה גיבורה וחשפה את מה שרובנו הרגשנו לפחות פעם בחיים.

מיכל נחום אפנג'ר

נשואה באושר לליאור ואמא של בן ואיתי המדהימים.
יועצת פנסיונית בבנק, בוגרת קורס אימון אישי, לשעבר מתנדבת בעמותת פעמונים שעוסקת בליווי משפחות לחיים כלכליים מאוזנים ואחראיים. בוגרת קורס יועצים לכלכלת המשפחה וחברה באיגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה.
מאמינה בצורך שלנו כבני אדם לשאוף למעלה כל הזמן, ללמוד ולצמוח הן כלכלית והן מנטלית, רגשית ורוחנית.
חולמת להעביר את הידע שלי בנושא התנהלות כלכלית נכונה ומנצחת לכמה שיותר נשים. אני מאמינה שהבית, המשפחה הם העסק שלנו וכולנו מנכ"ליות :)ושהתנהלות כלכלית נכונה ומנצחת היא כזו שמאפשרת לנו ליהנות בהווה וגם לדאוג לעתיד.
בעלת "המנכ"לית"- הבית שלך, המשפחה שלך-העסק שלך.
אימון וליווי נשים לצמיחה כלכלית והגשמת חלומות.