Register
A password will be e-mailed to you.

16/1/2017 – יום הולדת של אישה מדהימה.

אמא שלי.

הפוסט הפעם הוא פוסט אישי. כשאני אומרת אישי, אני מתכוונת מאוד אישי.

יום הולדת הוא עת של חשבון נפש ועבורי תמיד התבוננות ותובנות.

 

אני מתבוננת בילדה שהייתי. באדם שגדלתי להיות.

אני מתבוננת באמא המדהימה שלי, שנשמתי בחרה לגדול בצידה.

ומבינה.

לפחות חמישה דברים שעולים לי באופן מיידי.

יודעים מה? ואולי, אולי עוד אחד.

הדבר הראשון והמיידי שלמדתי מאמא שלי הוא נוכחות.

נוכחות

למה אני מתכוונת שאני אומרת נוכחות? הרי הייתי ילדת מפתח. אני מתכוונת נוכחות נשמתית. בכל מקום שהייתי ובכל דבר שעשיתי ידעתי שהיא איתי, היא תהיה שם עבורי כשאצטרך, היא תלטף כשאחוש כמיהה ליד חמה והיא תבין את דמעותיי בכל נקודה שהן תגענה. ולא פחות חשוב מכך – היא תשמח בשמחתי, שמחה כנה ואמיתית, בכל מעבר, בכל תפנית, עם כל בחירה שאעשה.

שיעור מספר אחד – היי מי שאת, אני נוכחת בכל בחירותייך, כל אימת שתצטרכי אהיה שם עבורך. בטחון וודאות – סימנתי וי על צורך בסיסי מספר אחד.

נתינה טהורה

השיעור השני – שיעור הנתינה הטהורה. כמה טוהר נמצא שם בליבה פנימה. שנים אחורה התבוננתי בה והשתאיתי. כמה אפשר להעניק לעולם. לחברה בשעת צרה (הבית שלנו היה מארח מיני מקרים של נשים שזקוקות ללב תומך ולאוזן קשבת מטעמים שונים), לבני המשפחה הרחוקים והקרובים, לנו, לחברים לעבודה. מופלא. תמיד דימיתי לי את ליבה כאקורדיון שהולך ומתרחב עם כל מקרה חדש שמגיע – היא תמיד תמצא מקום, תמיד זמן לתת מעצמה (ובעיקר מהזמן המועט שנשאר לה אחרי ימי עבודה ארוכים) לאחרים. והמדהים ? שאף פעם היא לא הניחה לאחרים להרגיש את חולשתה, את צפיפות הזמן שלה, את העיסוקים האינסופיים. כל אחד הרחיב את זמנה ואת האנרגיות שלה ומתח אותן עוד. היא היתה שם בשביל כולם. גם אני הרגשתי שהיא בנתינה עבורי. תמיד.

אם  יש לך ערך כלשהו להעניק לעולם – עשי זאת. הערך של אמא הוא נתינה טהורה, ללא שום ציפיה לתמורה.

צניעות וענווה

שיעור שלישי ומאלף – צניעות וענווה. אמא יקרה ומלאה חכמה – תמיד התבוננה באנשים כמי שיש לה מה ללמוד מהם. הניחה את חכמתה ואפשרה לאחרים להשמיע דבריהם. בכל שיחה אמא בוחרת את הצד המקשיב ופחות מדברת. קולטת. מרגישה אינסוף רגשות. מזדהה לחלוטין ומחבקת בענווה. השיעור הזה הוטמע בי בכל עשייתי. הענווה היא ערך מרכזי בחיי ומאפשר לי להיות פתוחה לקליטה כל העת. כשההתבוננות היא דרך עיניים של יודעת כל – אי אפשר ללמוד דבר. כשאני מבינה, כמו אמא שמכל אדם יש מה ללמוד – אני נפתחת ומתפתחת.

תודה אמא על שיעור מספר שלוש – ענווה היא המפתח לקבלת ערך וידע מכל אדם ומכל סיטואציה שתפגשי בה.

טוהר המילה

שיעור מספר ארבע – טוהר המילה. אמא אהובה. כמה הרחיקה אותנו מדברים שארעו בתוך המשפחה, בין אנשים, בכל רמה ובכל רובד. אף פעם לא שמעתי שום מילה שאינה טובה על אף אדם. פינתה את האנרגיה הזו מכל מרחב אפשרי שלנו וגם להיפך. לעולם לא אמרה משהו שאיננו טהור אודותינו.

היי טובה

שיעור מספר ארבע – היי טובה, היי נקייה במילותייך ובדברייך. חפשי את הטוב בכל אדם.

אפשרות

שיעור מספר חמש – אפשרות. איפשור. אפשרי. כל  מה שאפשר להגדיר בתחום הזה. כל עניין, כל סוגייה – מדברים ומלבנים והיא חושבת איך כן. איך אפשר להיות עבורך. את רוצה לפתוח עסק – אהיה עבורך, את רוצה ללמוד באוניברסיטה – אהיה שם, תמיד תמיד בודקת ובוחנת באהבה את האופציה לעזור ולהיות – איך לאפשר לי להיות מי שאני.

וואו – שיעור כל כך עוצמתי עבורי – אמנות האפשר. נשמה טהורה, אני אומרת לעצמי פנימה, ביחרי מה את רוצה. דייקי מה את רוצה. אנחנו (אני ונשמתי) כבר נמצא ביחד את הדרך.

והשיעור המדהים והחובק כל – אהבה ללא תנאי.

אמא אהובה, תמיד חשתי אהבה שאיננה תלויה בדבר. ממש. לא כי אני חכמה, יפה, מוצלחת, מסודרת, לא כי משהו – פשוט אהבה. תרגמתי את זה לעצמי שאוהבים אותי פשוט כי אני. התחושה הזו שאני לא צריכה להיות משהו אחר (אפילו לא בקצת…) אפשרה לי לדייק את המהות שלי ולהתפתח, לא לפחד להשתנות כשצריך (כי אני לא צריכה לרצות אף אחד אוהבים אותי בכל מקרה), שוחררתי מראש מכל הכבלים של האם  יאהבו אותי או לא. התחושה היתה שמי שאני זה ממש ממש בסדר. כשהנשמה משוחררת היא יכולה לפרוח. נסו אהבה. ממש נסו אותה בכל מקום ובכל סיטואציה. כנפיים, אני אומרת לכם, כנפיים צומחות משם.

אז אם רציתי לסכם את המהות של כל השיעורים המאלפים שקיבלתי לחיי – הרי מקצתם פה פרושים שחור על גבי לבן, מדויקים לנשמתי, את רובם הפנמתי שנים שנים אחורה, במודע ושלא במודע ואין ספק ששיעורים קסומים אילו הובילו, בין היתר, לעיצוב האישיות הנוכחי שלי. ביום מיוחד זה – כל מה שרציתי לומר, שאני מלאת הערכה, אור ואהבה למורה המדהימה והמשמעותית של חיי – אמא אהובה.

גלית יהב

מכינה ומתכוננת, מתכוונת ונכונה לצאת למסע אישי, פנימי וחיצוני, עם מיטב כליי, כפי שנרכשו במהלך השנים ועם נפשי ונשמתי ועם הדרכה אינסופית בכל מקום שאני נמצאת בו.
מאמנת אישית ובעלת חנות מתנות בנס ציונה בשם "נגיעות".