Register
A password will be e-mailed to you.

הזיכרון הראשון שלי כאדם שלם, זה המלווה אותי כל חיי מאז אותה חוויה הוא חוג תנועה בו השתתפתי בהיותי ילדה בת עשר. כשאני מתנועעת אני חשה שאני קיימת ברובד עמוק יותר מהרגיל; אני מתחברת למהות הפנימית שלי, חווה את עצמי באינטנסיביות ומרגישה שלמה וחופשייה.

מאז ומתמיד הייתה התנועה ועודנה, השפה הטבעית שלי. שפה בה אני בוטחת ודרכה – מביעה את עצמי בצורה אותנטית ומדויקת ביותר.

בעקבות מעבר להולנד כדי לחיות עם בן זוגי לפני כשלושים שנה, מעבר שלווה בטלטלה רגשית, נחשפתי לכוחה המרפא של התנועה. כרקדנית וכוריאוגרפית הבנתי שתנועה ותודעה, גוף ונפש אחד הם, שדרך הגוף אפשר להשפיע על כל הרבדים יחדיו. חוויתי זאת על בשרי באופן ישיר ומשמעותי.

בזמן מאתגר ולא פשוט שחוויתי אז, גופי ריפא והדריך אותי למצוא איזון חדש.

עקבתי אחר מורה בלתי נראה שדאג לי

באמצעות רצפים תנועתיים שחזרו על עצמם ודרך צורות ודימויים של בעלי חיים, החל הגוף שלי לדבר בשפה חדשה שיכולתי להבין אינטואיטיבית, שפת התת מודע שנחשפה בפני וחיזקה אותי רגשית. חלק עלום וסמוי בתוכי שהבין את המתרחש בתוכי, שיתף פעולה עם התהליך, ובאופן בלתי מודע, יכולתי בו־זמנית לנוע, לחוות את עצמי נעה, ולהתבונן בעצמי נעה. יתרה מכך, ככוריאוגרפית יכולתי מנטאלית לרשום את רצפי התנועה, לזכור ולחזור עליהם, לפתח אותם ולשתף אחרים. תלמידי התעניינו, שיתפו פעולה, הגיבו, כתבו, חקרו ואפשרו לי ולחומר להתפתח. תלמידיי היקרים מהווים את התשתית עליה נוסתה, נחקרה ונבנתה השיטה.

בסקרנות של ילד עקבתי אחר תהליך קסום זה המתהווה לנגד עיניי באמצעות גופי, ואפשרתי לו להתגשם. עקבתי אחר מורה בלתי נראה שדאג לי.

שיטת נפש חיה – נתיב השלמות הפנימית

תהליך ריפוי רגשי ותודעתי אישי זה הוא הכוח שהניע אותי להתפתח כחוקרת בתחום שפת הגוף והתודעה וכמטפלת רגשית ולפתח את שיטת "נפש חיה" – לימוד נתיב השלמות הפנימית. היום זוהי דרך חיים שצמחה יחד איתי והוטמעה בגופי. חזוני הוא ללמד אנשים למצוא את השלמות הפנימית בעצמם ולחיות מתוך שלום פנימי וערך עצמי. כל אחד ואחת יכולה לעלות על דרך המלך ולהגיע למימוש מופלא של החיים.

אחרי שאין ספור אנשים חוו את השיטה בסדנאות ובטיפולים, ביקשתי להנגיש אותה לכל מי שזקוק לה. לכן  יצרתי את הריסט הרגשי – טכניקה גופנית פשוטה ומהירה ועם זאת מעמיקה, לשחרור ואיזון רגשי על בסיס יום יומי מתוך הבנה שהגוף הינו צומת שמקשר את כל הרבדים ודרכו אפשר להתאזן ולהשתקם,  ושלתנועה תפקיד משמעותי בתהליך הזה כי תנועה עושה את האינטגרציה המבוקשת בצורה הכי יעילה.

 הטכניקה שיצרתי מבקשת בסך הכל חמש דקות ביום. היא מורכבת משלושה תרגילים קצרים ופשוטים ליישום שכל אחד יכולה לבצע, המאפשרים לשחרר שלושה מצבים רגשיים טעונים המוכרים לכולנו: לחץ, כעס ותקיעות. ניתן לבצע כל תרגיל בנפרד או ברצף.

התרגילים כוללים תנועות טבעיות המלוות בדימוי של בעל חיים והם משפיעים בו זמנית על הרובד המנטאלי האנרגטי והפיזי.

תרגול של חמש דקות ביום יעזור לכם להשתחרר ויחזק בכם את תחושת הרוגע והאיזון. גם תנועה אחת בלבד אותה תאמצו תבוא לעזרתכם באופן אוטומטי כשתילחצו. 

מעוניינים להתאזן רגשית ולחבוק את חייכם בידיכם?

 

בא לי לעשות ריסט רגשי עכשיו

 

וזכרו…

לחבק, ללטף ולהעריך את האישה הנפלאה שהיא כל אחת ואחת מאיתנו,

לאמץ אותה אל לבנו, לקבל אותה בשלמות,

להתבונן בה בסקרנות ובחיבה,

לגעת בנשמתה בעדינות ובאהבה.

להוקיר אותה כי אין דומה לה בתבל.

בהוקרה ובאהבה לך הקוראת שורות אלו,

אור

אור בגים

כרקדנית וכוריאוגרפית הבנתי שתנועה ותודעה, גוף ונפש אחד הם, שדרך הגוף אפשר להשפיע על כל הרבדים יחדיו. זהו הכוח שהניע אותי להתפתח כחוקרת בתחום שפת הגוף וכמטפלת רגשית ולפתח את שיטת "נפש חיה" - לימוד נתיב השלמות הפנימית. היום זוהי דרך חיים שצמחה יחד איתי והוטמעה בגופי, והיא מאפשרת לי להשתחרר בפשטות וביעילות מלחצי היום יום.