Register
A password will be e-mailed to you.

כמעט בכל פעם שאני נכנסת לבית חדש, לקוחות חדשים, יש להם מן פחד בעיניים, מן מבט כזה שמסתכל עלי ורואה את מי שבאה להטיל אימה והשלטת סדר עם אצבע מתנופפת באוויר כמו אומרת לילדים 'נו נו נו' על טעותם. הם מחכים להוראות לצמצום, צמצום ועוד צמצום של ההוצאות שלהם, ובטוחים שאני הולכת להגיד להם להפסיק לחיות פחות או יותר.

תפסיקו לקנות את זה, ולעשות את זה, תפסיקו ליהנות ותתחילו מעכשיו לשבת בבית בחושך (נו, תמיד יוצא ממני משהו פולני) עם טבלאות מדכאות מלאות במספרים משעממים.

אז חשוב לי לומר משהו בעניין הזה-

התנהלות כלכלית נכונה היא ממש לא רק טבלאות, מספרים וצמצומים.

התנהלות כלכלית נכונה היא דרך חיים.

זו בחירה בעצמך.

אלה חיים המבוססים על הערכים שחשובים לך באמת.

אלה חיים של הגשמה.

זה להיות שונה ולא תמיד עם הזרם.

זה אתגר.

והתמודדות עם אתגר תמיד מובילה לצמיחה.

זה ללמוד לראות את הטוב במה שיש ולחוות שפע.

זה חופש.

זה לעבור מהמקום בו אתם נמצאים אל המקום שבו אתם רוצים להיות

אני מדברת על כל זה גם במדריך שכתבתי לנשים להתנהלות כלכלית נכונה, צמיחה והגשמת חלומות.

בואו נשים את הקלפים על השולחן

כן, יש טבלאות ומתעסקים במספרים, אבל ממש לא התעסקות שדורשת תאר שני במתמטיקה, וואלה כיתה ג' כזה זה,  זה מספיק.

וכן, יש צמצומים אלא שאני לא אוהבת לקרוא להם ככה.

הטבלאות- הן רק כלי למימוש ההצלחה בתהליך משנה החיים הזה וה"צמצומים" מגיעים ממקום של בחירה במה שחשוב לי באמת ולא ממקום של מחסור ומסכנות.

הכל מגיע ממקום של כוח ושל עוצמה. ממקום של לקיחת שליטה על החיים שלי. זה צמצום הוצאות שלאחר בירור מעמיק עם עצמכם של הערכים שלכם, החלומות שלכם, השאיפות והמטרות שלכם, ברור כי אינן מקדמות אתכם להשגתם.

שני צדדים למטבע

בתהליך הזה של התנהלות כלכלית נכונה יש כלל אחד מאוד חשוב, בעצם הכי חשוב שבלעדיו שום דבר לא יעבוד. ההכנסות לעולם חייבות להיות גבוהות מההוצאות (ועזבו אתכם עכשיו מכל ההסברים מדוע זה לא אפשרי כי הכל אפשרי). כלומר, ההכנסות מהוות מסגרת פעולה שבתוכה אנחנו מחויבים להתנהל נכון ואף לחסוך כסף, להשקיע ולצמוח. ולכן, חלק מהותי בתהליך ראוי ורצוי מאוד שיתמקד בצד הזה של המטבע, בצד של ההכנסות ובאפשרויות הרבות להגדלתן ולהרחבת מסגרת הפעולה שלכם.

רובנו מורגלים לחשוב ולהאמין שהעבודה שלנו היא מקור ההכנסה האפשרי והיחיד שלנו.

אבל אנחנו פשוט לא יודעים מה שאנחנו לא יודעים.

תהליך של למידה, צמיחה והתפתחות אישית

כדי להיות מסוגלים לצמצם היכן שחשוב וכדי ללמוד על אפשרויות ההכנסה הרבות שקיימות ולממש את זו שמתאימה לנו או אולי אפילו כמה מהן (רצוי), על האדם ששואף לשינוי במצבו הכלכלי להיות פתוח לעולמות חדשים, ולמידע, אמונות והרגלים חדשים. עליו להיות מוכן להשקיע זמן, כסף, מאמץ ועשיה. עליו להיות מוכן להפסיק לבחור בדרך הקלה ולצאת מאזור הנוחות שלו. וכדי לעשות זאת הוא צריך המון תשוקה, שאיפה  וסיבות מספיק טובות עבורו.

לא הבחירה הקלה אבל התוצאה שווה

התנהלות כלכלית נכונה איננה הבחירה הקלה, הרי קל יותר להיות כמו כולם, קל יותר לא להשקיע זמן וקל יותר להטיל את האחריות על נסיבות חיצוניות. אבל ברגע שהיא הופכת להרגל  ולדרך חיים, החיים בהחלט נעשים קלים יותר, נוחים יותר, חופשיים יותר.

חשבו, כמה קשה להמשיך לרוץ כמו עכברים בתוך מבוך שלא מבינים על מה ולמה הם רצים כל היום?

זו לא הבחירה הקלה, ללא ספק, כי זה אומר להיות שונים, אחרים, כי כל עוד אנחנו עושים את מה שרוב האנשים עושים, אנחנו משיגים את התוצאות שרוב האנשים משיגים ואלה תוצאות בינוניות במקרה הטוב. תוצאות שהופכות את החיים הקצרים שלנו פה לקשים ומעייפים.

האדם שתהפכו להיות

ולאחר שאמרתי את כל שאמרתי, המסקנה שלי היא שבסופו של דבר השאלה היא לא רק מה המצב הכלכלי שלכם ומה הצלחתם להשיג, השאלה החשובה יותר בעיני היא איזה אדם הפכתם להיות בדרך לשם.

 

שתפו אותי-

על מה אתם חושבים כשאתם שוקלים להתחיל לנהל את הכסף שלכם?

 

 

 

 

 

מיכל נחום אפנג'ר

נשואה באושר לליאור ואמא של בן ואיתי המדהימים.
יועצת פנסיונית בבנק, בוגרת קורס אימון אישי, לשעבר מתנדבת בעמותת פעמונים שעוסקת בליווי משפחות לחיים כלכליים מאוזנים ואחראיים. בוגרת קורס יועצים לכלכלת המשפחה וחברה באיגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה.
מאמינה בצורך שלנו כבני אדם לשאוף למעלה כל הזמן, ללמוד ולצמוח הן כלכלית והן מנטלית, רגשית ורוחנית.
חולמת להעביר את הידע שלי בנושא התנהלות כלכלית נכונה ומנצחת לכמה שיותר נשים. אני מאמינה שהבית, המשפחה הם העסק שלנו וכולנו מנכ"ליות :)ושהתנהלות כלכלית נכונה ומנצחת היא כזו שמאפשרת לנו ליהנות בהווה וגם לדאוג לעתיד.
בעלת "המנכ"לית"- הבית שלך, המשפחה שלך-העסק שלך.
אימון וליווי נשים לצמיחה כלכלית והגשמת חלומות.