Register
A password will be e-mailed to you.

משמעת. מהי משמעת?

מרחיקה רגע את כל מה שלמדנו במהלך השנים על משמעת – משמעת בבית הספר, משמעת במסגרות הצבאיות, משמעת ארגונית, משמעת בכל מסגרת אחרת.

רוצה לדבר על משמעת פנימית. כזו שנשמעת מתוך תוכנו. כשאנו מספיק פתוחים ומספיק קשובים לשמוע את הקול הפנימי שלנו. והוא לוחש ממש. משמעת. הקשיבי. הקשיבי, שמעי יקרה , זה חשוב עבורך, אל תרפי, אל תוותרי, הקפידי, התמידי, זו משמעת.

התחילי בדברים קטנים

המקום הזה, המדויק, שאני שומעת את תפילותיה של נשמתי שבאות להטיב עם כל רובד בחיי. משמעת יומית, משמעת בכל אספקט של חיי, בכל רובד של קיומי. משמעת, והקשר בינה ובין משמעות.

וזה מתחיל בדברים ממש קטנים. בשתיית מים. אנו יודעים שמים הם מרכיב משמעותי בגוף, יודעים שהם מיטיבים עם כל כך הרבה אספקטים של חיינו – וכמה מאיתנו מקפידים במשמעת מים? ממש מעט. ואם תבחרו להתבונן פנימה – בדקו עם עצמכם אם אתם מקפידים. זו שאלה לחקירה אישית.

וזה ממשיך והולך – כמה מאיתנו יודעים מה נכון לנו? הרי גוגל נגיש לכולנו ועובד שעות נוספות לספר לנו מה נכון ומה רלוונטי ומה מדוייק לנו לחיים מיטיבים – תנועה, פעילות גופנית, תזונה מסוימת, היפרדות לעולם מתזונה אחרת, הימנעות מעישון, הימנעות מלחצים, בחירה באיזון בחיים ועוד כהנה וכהנה. חידשתי למישהו? לא בטוחה.

כמה מאיתנו מקפידים לעשות מה שטוב עבורנו?

אבל עכשיו – והתכוננו – זה מפתיע – כמה מאיתנו שומרים ומקפידים על כל אילו? כל הזמן? או רק על חלק? או על חלק מאילו חלק מן הזמן?

מ ע ט י ם. ממש מעטים.

מה קורה בפער הזה שבין הידע ובין היישום? בפער הזה נכנסים אינסוף רעשים – "אני לא מצליחה, ואף פעם לא אצליח לשתות מים" , "אצלנו זה גנטי – לא עומדים במחויבויות", "הילדים שלי קשורים אליי", "אין לי מספיק זמן פנוי להשקיע בפעילות גופנית" ועוד אלף (או יותר) סיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו.

והאלטרנטיבה – החלופה הכי הכי ראויה?  פה, בדיוק פה הניחו מקום של כבוד לנשמתכם, לגופכם, ולה – לגברת משמעת. תשמעי, אומרת לי המשמעת, רוצה להיות בעלת ערך? בעלת מחוייבות פנימית? לצקת לתוך חייך משמעות? הנה לך דרך – התחילי עם משהו אחד. אמצי לעצמך הרגל אחד, יומיומי משמעותי והיצמדי אליו.

אני מקשיבה. מבטיחה. מחליטה. מיישמת. לא מוותרת. מקפידה. נשמעת.

וראו מה? לאורך זמן זה נותן את אותותיו. ומאפשר לי לשמוע עוד קולות בתוכי וליישם. לייצר עוד  נקודות של משמעת פנימית, שהולכים אט אט והופכים למרחבים שלמים של משמעת. שליטה עצמית. מחויבות שלי כלפי עצמי.

ולמה זה חשוב, כי אני מקשיבה פנימה והמשמעת הזו מייצרת סוג של עצמה פנימית, שמאפשרת לי דיוק והקשבה לעוד קולות של נשמתי ויישומם.

למה זה חשוב?

כי יש שתי אפשרויות – או שאני נשמעת לנשמתי (כלומר מסגלת לעצמי דרכים והרגלים של משמעת פנימית בכל תחום) או שאני נגררת. אין אופציה אחרת. בכל תחום שלא תהיה החלטה – יווצר ואקום, ובוואקום הזה יכנס לו לאיטו מישהו אחר (או משהו אחר) ויחליט עבורי.

ככה זה, חוק יסוד ביקום – כל ריק שואף להתמלא במשהו.

מבקשים עוד סיבות לאמץ לעצמכם משמעת פנימית? אז התבוננו באנשים, שאתם מגדירים אותם כמצליחנים, אנשים בסביבתכם הקרובה או הרחוקה. התבוננות מודעת מהזווית הזו, תחשוף בפניכם את העובדה שהם מלאי הרגלים מיטיבים עם עצמם, עם חייהם. הם קשובים לגופם ומקפידים בלקיחת אחריות על התזונה ועל התנועה, על זמן איכות עם עצמם ועם משפחתם. ככה זה, משמעת מייצרת בסביבתה משמעות והשלכות נילוות של הצלחה. במקום שאתם מיטיבים עם עצמכם, באורח פלא היקום מתכנס לטובתכם העליונה ומייצר מערכת ספירלית פתוחה של טוב ומטיב. פ ש ו ט.

ומתי תורכם?

בדיוק ברגע הזה שתיקחו אחריות ותחליטו שאתם נשמעים לנשמתכם.

בדיוק שם.

איך?

התבוננות פנימה, בחירה של תחום אחד שרלוונטי ומדוייק לכם. לנשמתכם.

החלטה. ממש החלטה בהירה. מדידה. ממשית (אל תיברחו מנשמתכם להחלטות דיפוזיות ואמורפיות). התחילו במשהו אחד. קטן. ואל תוותרו לעצמכם. כל ויתור מרחיק אתכם מעצמכם. מרחיק אתכם מעוצמתכם. מרחיק אתכם מהיכולת להישמע לנשמתכם – אם אתם לא קשובים היא תיקטן למינימום, עד שתפסיק לנסות.

אתם בוחרים. אתם קובעים מחדש משמעות לחייכם. משמעותה של המשמעת.

אט אט תתרגלו. אט אט תתרגלו להיות עבור עצמכם.

תשתאו כמה השפעה תהיה למשמעת הפנימית הזו, לשליטה הזו בהוויתכם (וכן, כן – גם בתודעתכם) – על חייכם.

בוחרת להקשיב לקולה של נשמתי.

מקווה לפגוש אתכם בצד הזה של המשמעות.

אמן. סלה.

 

בואי למפגש בוקר "נגיעות של אור"

 

גלית יהב

מכינה ומתכוננת, מתכוונת ונכונה לצאת למסע אישי, פנימי וחיצוני, עם מיטב כליי, כפי שנרכשו במהלך השנים ועם נפשי ונשמתי ועם הדרכה אינסופית בכל מקום שאני נמצאת בו.
מאמנת אישית ובעלת חנות מתנות בנס ציונה בשם "נגיעות".