Register
A password will be e-mailed to you.

זה בטח לא מפתיע שיש למוזיקה השפעה על המצב הנפשי בו אנחנו נמצאים. ודאי זכור לכם רגע שבו מוזיקה גרמה לכם להתרגש מזיכרון עצוב או משמח. אפשר לשנות את תפיסת העולם ואת מצב הרוח באמצעות בחירה של מוזיקה המעוררת תגובה רגשית עבורך.

מדענים טוענים שאם תאזינו לשיר כמו lovely day , יתקיים מצב של נבואה שמגשימה את עצמה. הם מצאו שיש למוזיקה דלת סתרים המובילה למערכת העצבים. אגב, נזכרת שהשיר הזה עשה לי מצב רוח טוב בבקרים בהם בחרו להשמיע את השיר הזה ברדיו פעם, בתקופה שלא היה YOUTUBE או אייפוד.

אם כך, ברור מדוע אנשים העוסקים בספורט משתמשים בפלייליסטים המניעים אותם ומשפיעים על היכולת שלהם להתגבר על הקשיים הכרוכים בספורט. גם אם אתם לא עוסקים בריצה או הליכה, אפשר להשתמש במוזיקה כדי להשפיע על היכולת שלכם להתמודד עם קשיים בין אם הם פנימיים או חיצוניים.

איך משתמשים במוזיקה כדי להשפיע על המצב רוח?

נסו לזהות שירים שגורמים לכם להרגיש אופטימיים, מלאי אנרגיה או כאלה שגורמים לכם להרגיש טוב עם עצמכם. התגובה שלנו לשירים היא מאוד אישית ועבור אחד שיר שמח ואופטימי, עבור אחר הוא לא מעורר תגובה כלל. לפעמים שירים עצובים עשויים להיות סוג של פורקן לרגשות התסכול שאנחנו חשים. הרכיבו רשימת שירים ואמנים שמשפיעים על מזג האוויר הפנימי שלכם.

לכולנו יש שירים שאנחנו מתביישים להודות שגורמים לנו לפצוח בשיר או ריקוד. למי איכפת? אם תבחרו שירים שמציגים אתכם כ"מביני עניין" תפספו את דלת הסתרים שמאפשרת לכם גישה ישירה למצב הרוח.

אז מה אם השיר או הסרטון של Taylor swift טוען אתכם באנרגיות? שימו אזניות וקפצו לכם בכיף!

אני מציעה לכם לאסוף שירים לתוך קפסולת זמן, כדי לחזור אליהם כשצריך ולהתחבר לרגשות שהמוזיקה מעלה.

מדוכאים מהחורף? שימו קרם הגנה והפעילו שיר קיץ

אילו שירים מזכירים לכם קיץ ושמש? ערכו פלייליסט בYOUTUBE והשתמשו בו בימי גשם מדכאים, תמיד אפשר למרוח קצת קרם הגנה כדי להפעיל את חוש הריח כדי לעזור לעצמנו לחזור לזכרונות נעימים.

השתדלו להימנע משמיעה בלופ של השיר שעושה לכם נעים. השמיעה האינטנסיבית מפחיתה את ההשפעה הרצויה. זאת הסיבה ששיר שלא שמענו שנים מקפיץ תחושות וזכרונות שיכולים להפתיע בעוצמתן.

עוד פטנט הוא לשמוע את השירים בצורה רנדומלית. כשאנחנו מתרגלים לשמוע את השירים בסדר מסוים, המוזיקה מאבדת את אלמנט ההפתעה וגורמת לשירים אהובים להפוך ל"עוד פעם השיר הזה…" כשהשיר המושלם מגיע בצורה רנדומלית בדיוק ברגע הנכון, זה מרגיש נפלא.

השיר שגורם לכם לקפוץ משמחה לא תמיד יגרום לכם לאותה תחושה בשמיעה חוזרת לכן כדאי לערבב שירים מסוגים שונים. שמרו על כמה שירים עוצמתיים בצד למצבים בהם אתם צריכים לשנות מצב במהירות. שליפה של השיר הנכון לפני פגישה או הרצאה יכולה לשפר את היכולת שלכם להתמודד עם המשימה.

התובנה: מוזיקה היא כלי עוצמתי שיש לנו כדי לשנות את מצב הרוח, תפיסת המציאות שלנו וההתנהגות שלנו. תהנו ממנה!

המלצה: יש באתר של  eco99 פלייליסטים מעולים שאפשר לבחור מהם. הנה אחד שליווה אותי בזמן שכתבתי את הפוסט הזה.

עקבו אחרי

מזי סולומון

מקימת האתר פרובינציה, סקרנית, חובבת מוזיקה ושטויות.
נשואה לאחד גבוה ומגדלת 2 בנים ובן. בדרך כלל מרוצה מהם.
אוהבת לכתוב, לפטפט ולהוביל אנשים להיות יותר טובים לעצמם ולאחרים, אם בא להם.
מומחית באסטרטגית תוכן ומאמינה שאנשים עושים עסקים עם אנשים שהם מתחברים אליהם.
מקיימת פגישות פיצוח חד פעמיות שמאפשרות לראות את הנתיב האישי שלכם יותר ברור. אני שיניתי את חיי לחלוטין בחיפוש אחר אושר שמחה ואהבה ומשימת חיי היא לעזור לאחרים לעשות את השינוי שהם צריכים כדי להיות מאושרים.
אני מתלהבת, אופטימית ובעלת קול פנימי שהיא חתכת נודניקית שאין לתאר (:
עקבו אחרי