Register
A password will be e-mailed to you.

האם את מרגישה שאת חייה חיי חירות, חיי חופש? ומהו בכלל החופש הזה? מה זה אומר לך להיות בחופש?

כשאת לבד עם המחשבות שלך, מה את מרגישה? האם חופש או חירות הן מילים שעולות? תחושות שאת מצליחה לזהות? ואלי ההיפך הגמור?

כשאני חושבת על חופש, אני חושבת על להיות משוחררת מכל סוג של שיעבוד, מכל חובה לעשות משהו מתוך הכרח כי חייבים, כי אין ברירה.

אני מוצאת שאת האמיתות בחיי אני מגלה בדרך כלל במקומות הכי מצחיקים- באוטו בדרך ל…או במקלחת. שם, כל המחשבות הן שלי ורק שלי ושם, אני יודעת שמה שעולה לי בראש הוא נקי, טהור ואמתי ולאחרונה, אני ממש מרוצה ממה שקורה שם.

חירות מדומה

כשאני מסתכלת מסביבי, נדמה לי שרוב האנשים חיים חיי חירות מדומה.

פגשתי בשנים האחרונות יותר מדי עבדים לכאן ולעכשיו, עבדים למימוש העונג הרגעי. עובדים קשה, עובדים בעבודה שבה הם חייבים לעבוד ולא בעבודה שבה הם רוצים, כדי לממן את כל הטוב שהם צורכים – טיולים לחו"ל, שעוני יוקרה, טלפון חדש כל שנה, מנוי לבריכה, 8 חוגים לכל ילד, טוב נו הרשימה עוד ארוכה ושונה ממשפחה למשפחה.

חירות מדומה כי מצד אחד, קונים מה שבא להם מתי שבא להם, נוסעים, נופשים, מבלים וצורכים כאוות נפשם ובתמורה למה? בתמורה לחירות מדומה ורגעית, בתמורה לעבדות ברוב ימות השנה. הרגשה של חירות מידית שיוצרת עבדות תמידית, שיעבוד ללחץ, פחד וכאב.

האם אי פעם חשת שאת רצה ולא ממש מבינה לאן? שאת במרדף אחרי משהו ולא ברור לך אחרי מה? אני יודעת שאני הרגשתי ככה בעבר.

החופש לבחור

חירות בשבילי היא החופש לבחור במה שנכון לי ולמשפחתי בכל תחום בחיים. האם עצרת לשאול את עצמך אם את חווה חירות שכזאת? ואולי גם את עבד למימוש הרצונות והמאוויים של אחרים? לבתים, לבגדים, לטיולים, לבילויים לרכבים של החברים, של השכנים?  האם את משועבדת ליצירת סטטוס חברתי-כלכלי שיתאים לאנשים שמסביבך או שאת חופשיה לחיות את חייך כפי שחשוב לך לחיות אותם?

אם את מנהלת חיי עבדות או חירות, רק את יכולה לומר, להסתכל עמוק בפנים, להקשיב לנשמה ולדעת.

אני כאן כדי לומר לך שאם אין תחושה של חופש ביומיום שלך, בהחלט ניתן להזמין אותה ולממש אותה. השאלה היא, מה את מוכנה לעשות כדי להביאה  אליך.

משך זמן עבדותם של בני ישראל במצרים היה מעל 100 שנים, החיים לא מספיק ארוכים בשביל שנחכה להתעוררות. הזמן להתעורר הוא עכשיו.

ומה אני עשיתי ועושה כל הזמן כדי להפחית למינימום את תחושת העבדות ולהגביר למקסימום את הווליום של תחושת החופש והחירות בחיי?

לימדתי את עצמי איך לאהוב את העבודה שלי,

מצאתי לעצמי תחומי עניין, עיסוק והכנסה נוספים מלבדה,

למדתי לנהל היטב את הכסף שלי בתוך מסגרת שבה ההוצאות שלי קטנות מההכנסות שלי ואני לא חייבת כספים שאינני מעוניינת להיות חייבת,

למדתי לעשות את מה שמתאים לי ולמשפחה שלי ולא מה שמתאים לסביבה שלי,

למדתי להעריך ולזמן את השפע בחיי,

לומדת ופועלת כל הזמן כדי להגדיל את המסגרת, להגדיל את ההכנסות, להגדיל את מסגרת הפעולה שבתוכה אני-

חופשיה!!!

ואת כל הלמידה שעשיתי במהלך השנים כולל גם קורס יועצים לכלכלת המשפחה-ריכזתי במדריך אחד שמפשט עבורך את כל התהליך.

ואת? היכן את עומדת על הקו שבין עבדות לחירות?

מיכל נחום אפנג'ר

נשואה באושר לליאור ואמא של בן ואיתי המדהימים.
יועצת פנסיונית בבנק, בוגרת קורס אימון אישי, לשעבר מתנדבת בעמותת פעמונים שעוסקת בליווי משפחות לחיים כלכליים מאוזנים ואחראיים. בוגרת קורס יועצים לכלכלת המשפחה וחברה באיגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה.
מאמינה בצורך שלנו כבני אדם לשאוף למעלה כל הזמן, ללמוד ולצמוח הן כלכלית והן מנטלית, רגשית ורוחנית.
חולמת להעביר את הידע שלי בנושא התנהלות כלכלית נכונה ומנצחת לכמה שיותר נשים. אני מאמינה שהבית, המשפחה הם העסק שלנו וכולנו מנכ"ליות :)ושהתנהלות כלכלית נכונה ומנצחת היא כזו שמאפשרת לנו ליהנות בהווה וגם לדאוג לעתיד.
בעלת "המנכ"לית"- הבית שלך, המשפחה שלך-העסק שלך.
אימון וליווי נשים לצמיחה כלכלית והגשמת חלומות.